wtorek, 12 maj 2015 12:53

Młodzi kolarze z Sokółki rozpoczęli cykl wyścigów MTB “Maratony Kresowe” 2015 [Zdjęcia]

Anna Jarosz, Michał Januszkiewicz i Jan Kaźmierowski reprezentują barwy drużyny METAL FACH BIKE TEAM. Na chwilę obecną młodzi kolarze są już po 3 wyścigach.

W pierwszym wyścigu, który odbył się 19.04.2015 w Michałowie, wystartowali Ania i Jaś na dystansie MINI, na którym do przejechania było 9,5 km. Ania Jarosz zdobyła 2 miejsce w kategorii Młodziczka. Jan Kaźmierowski zajął 2 miejsce w kategorii Dzieci Młodsze.Michał Januszkiewicz – nie startował.

W drugim wyścigu, który odbył się 01.05.2015 w Wasilkowie, wystartowali Ania Jarosz i Michał Januszkiewicz. Tym razem Ania wzięła udział już na dystansie Półmaraton, na którym do przejechania było 33 km. Na tym dystansie Ania musiała rywalizować już w starszej kategorii Junior, uzyskując bardzo dobrą lokatę - 6 miejsce (w swoim roczniku była na 3 miejscu ).
Michał Januszkiewicz, startując na dystansie MINI (10 km ) uzyskał 3 miejsce w kategorii Dzieci Młodsze.

W trzecim wyścigu, który odbył się 10.05.2015 w Knyszynie, wystartowała już cała trójka.
Ania Jarosz ponownie wystartowała na dystansie Półmaraton (35 km), zajmując 7 miejsce w kategorii Junior (w swoim roczniku była ponownie na 3 miejscu). Michał Januszkiewicz na dystansie MINI (8 km) w kategorii Dzieci Młodsze zajął 3 miejsce.
Jan Kaźmierowski na tym samym dystansie i w kategorii Michała, zajął 1 miejsce. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że Jaś w kategorii OPEN (do 12 lat ) zajął 8 miejsce co oznacza, że wyprzedził dużo starszych od siebie zawodników .
Trasa w Knyszynie była jedną z najtrudniejszych tras w historii Maratonów Kresowych. - czytamy w mailu od Janusza Kaźmierowskiego.