• 1


 

czwartek, 02 grudzień 2021 09:46

Porozumienie o współpracy Policji z Zespołem Szkół w Sokółce

Wczoraj podpisane zostało porozumienie pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Sokółce i Zespołem Szkół w Sokółce. Określone zostały w nim zasady współpracy na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce podinspektor Janusz Sepko i Pani Dyrektor Anetta Zubrzycka podpisali wczoraj porozumienie określające zasady współpracy Policji z klasami o profilu mundurowym. Na podstawie zawartego porozumienia, strony wspólnie będą realizowały zadania na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych. Celem jest również kreowanie pozytywnego wizerunku Policji i służby w Policji, jak również wspieranie i promowanie inicjatyw zmierzających do pielęgnowania tradycji oraz poznania Ceremoniału Policyjnego.

Dla wielu młodych ludzi początkiem drogi do służby i wymarzonego munduru jest edukacja w klasach mundurowych. Młodzież na zajęciach dowiaduje się, że służba w Policji wymaga zaangażowania, poczucia misji, jednocześnie znajomości prawa i procedur. Mundurowi muszą liczyć się z pracą w weekendy, święta i po godzinach czy koniecznością przerwania wypoczynku. Uczniowie klas mundurowych poznają specyfikę służby w poszczególnych pionach oraz wymagania stawiane funkcjonariuszom takie jak uczciwość, sumienności i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Źródło:sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.