• 1


 

wtorek, 28 grudzień 2021 16:08

Mieszkanka Sokółki oszukana na 50 tyś złotych

Oszuści, działający metodą ,,na zdalny pulpit”, nie odpuszczają. Wczoraj kolejna osoba poinformowała policjantów, że została oszukana. 68-letnia mieszkanka Sokółki po zainstalowaniu aplikacji podanej przez fałszywego pracownika banku straciła łącznie 50 tysięcy złotych.

Oszuści, działający metodą ,,na zdalny pulpit", są nadal aktywni. Przestępcy posługują się różnymi legendami, ale cel jest jeden. Chodzi o to, by skłonić ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi urządzenia i dzięki niej zdobyć dane do konta bankowego. Wczoraj do sokólskich policjantów zgłosiła się 68-letnia kobieta, która padła ofiarą przestępcy, działającego tą metodą. Jak ustalili mundurowi, mieszkanka Sokółki 23 grudnia odebrała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku. Przekonywał on, że doszło do włamania na jej konto bankowe. Aby zabezpieczyć środki zgromadzone na koncie, według instrukcji oszusta, należało ściągnąć na telefon aplikację. Dodatkowo, mężczyzna zaoferował rozmówczyni rekompensatę w wysokości 1000 złotych za poświęcony czas na rozmowę. Kobieta, chcąc uchronić posiadane pieniądze, postępowała zgodnie z poleceniami rzekomego konsultanta. Pobrała wskazaną przez niego aplikację, po czym zalogowała się do bankowości elektronicznej. W ten sposób dała oszustowi dostęp do swojego konta. Za namową oszusta udostępniła też zdjęcie karty płatniczej. Wczoraj okazało się, że z jej konta zniknęło ponad 2 tysiące złotych oraz zaciągnięto kredyt na kwotę 48 tysięcy złotych.
 

Aby nie paść ofiarą oszustów pamiętaj:

  • jeśli dzwoni do Ciebie pracownik banku i proponuje zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi urządzenia, możesz być pewien, że jest to oszustwo. Pracownik banku nigdy nie prosi o zainstalowanie tego typu oprogramowania;
  • jeśli pracownik banku telefonicznie żąda zweryfikowania Twoich danych lub Twojego konta bądź zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania, najlepiej rozłącz się i zadzwoń do biura obsługi klienta Twojego bank;
  • tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. Nigdy nie udostępniaj innym osobom danych do konta bankowego, danych logowania oraz kodów jednorazowych.

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv