poniedziałek, 25 sierpień 2014 12:29

Suchowola zaprasza na dożynki

W najbliższą niedzielę w Suchowoli odbędą się dożynki parafialno – gminne. Na imprezę zapraszają: Burmistrz Suchowoli, Proboszcz Parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli.

 

 

 

 

Tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie włożone w zbiór tegorocznych plonów, a jednocześnie radosne spotkanie wszystkich rolników z terenu gminy.

Uroczystości rozpocznie w południe Msza Święta w kościele w Suchowoli, podczas której parafianie złożą dary ołtarza oraz wieńce dożynkowe wykonane ze zbóż, kwiatów i owoców. Następnie barwny korowód uda się do Parku Miejskiego, gdzie Starostowie Dożynek, Ksiądz Proboszcz oraz przedstawiciele lokalnych władz dokonają symbolicznego dzielenia się chlebem z wszystkimi osobami przybyłymi do Suchowoli. Imprezę uświetni koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół w Suchowoli, pod batutą Jerzego Zdanewicza. Tego dnia zagra również zespół HOYRAKY (godzina 14). Kolejne atrakcje to występy zespołów folklorystycznych, muzycznych i tanecznych. O godzinie 18 odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca SKOWRONKI. Następnie zagrają zespoły Players i Cover. Imprezę zakończy potańcówka pod gwiazdami, która potrwa do godziny 23.

Podczas Dożynek można będzie skosztować lokalnych dań, obejrzeć wystawy maszyn rolniczych oraz rękodzieła lokalnych twórców. Każdy ma możliwość wystawienia stoiska ze swoimi pracami i wyrobami. Podczas imprezy dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnego sprzętu zabawowego. Pomiędzy występami zespołów publiczność będzie mogła wziąć udział w zabawnych konkurencjach z licznymi nagrodami. Na boisku przy Szkole Podstawowej w Suchowoli rozegrany zostanie Dożynkowy Turniej Piłkarski.

Szczegółowe informacje na stronach: www.suchowola.pl oraz www.goksitsuchowola.pl . Zapisy osób lub firm chętnych do zaprezentowania swoich usług lub produktów pod numerem tel. 857124053 .

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv