• 1


 

czwartek, 12 maj 2022 14:38

Czy przebudowa dworca w Sokółce dojdzie do skutku? [Film]

Dworzec jest wizytówką każdego miasta. Niestety nie możemy tego powiedzieć o Sokółce. Budynek dworca w naszym mieście powstał w drugiej połowie XIX wieku. Niestety okres jego świetności już dawno przeminął, a sam dworzec jest już nieczynny.

Obiekt jest w bardzo złym stanie zarówno technicznym jak i wizualnym. Odpadające tynki powodujące niebezpieczeństwo podróżnych ,a także zamknięty peron to tylko kilka z wielu mankamentów aktualnego budynku dworca. Ta sytuacja w najbliższym czasie może ulec zmianie, gdyż gmina Sokółka otrzymała ponad 26 500 000 zł z rządowego programu na przebudowę tego miejsca. Do pierwszego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma z wyceną na niespełna 44 mln złoty. Gmina na ten cel ma przeznaczone jedynie 29 500 000 zł w tym niecałe 3 mln wkładu własnego. W związku z tą sytuacją ogłoszony został drugi przetarg.

Do drugiego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która wyceniła inwestycję na blisko 40 mln złotych. Gmina zastanawia się czy oferta która została złożona będzie realizowana czy będzie musiała ponowić przetarg i czekać na niższą cenę.

Urząd gminy jest bardzo zdeterminowany, aby ta inwestycja doszła do skutku oraz liczy na to że znajdzie się taka oferta, lub dodatkowe środki na zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

Aktualny dworzec nie przykuwa uwagi, lecz ma to się radykalnie zmienić. Według podanych przez Gminę informacji ma tu powstać Centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia. Oprócz przebudowy budynku dworca, zostanie gruntownie zmodernizowany cały teren wokół obiektu.

Dworzec ma być nie tylko wizytówką miasta, ale ma się przede wszystkim podobać dla jego mieszkańców.

Gmina Sokółka dokona wszelkich starań, aby przebudowa starego dworca doszła do skutku. Mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy będą mogli cieszyć się centrum przesiadkowym z prawdziwego zdarzenia. O wszelkich nowych informacja na temat budowy dworca będziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej www.sokolka.tv jak i również na naszym kanale w telewizji kablowej.

/AO,GK/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv