czwartek, 09 czerwiec 2022 20:30

Poważna awaria przy remoncie drogi w Dąbrowie Białostockiej.

Przed godzinami południowymi podczas prac drogowych doszło do uszkodzenia sieci wodnej na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II oraz Placu Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej.

AKTUALIZACJA godz. 20:55: Przeciek został naprawiony, pracownicy przystępują do płukania sieci wodociągowej.

Uszkodzony rurociąg był częścią magistralną, przez co większa ilość mieszkańców miasta została pozbawiona dostępu do wody. Przy usuwaniu awarii pracują brygady z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Dąbrowie Białostockiej oraz pracownicy firmy „Strabag".

"... Przy usunięciu awarii współpracujemy z firmą „Strabag” aby maksymalnie skrócić czas trwania awarii. Przewidywaliśmy, że awaria potrwa do godziny 18:00, plany się komplikują i po usunięciu przecieku przystąpiliśmy do odpowietrzania sieci, nastąpiła niestety kolejna nieszczelność. Takie awarie się zdarzają, na tym odcinku budowy według planu nie powinno być tej infrastruktury wodnej. Pracujemy cały czas nad przywróceniem ciśnienia wody mieszkańcom miasta...”  - tłumaczy nam w rozmowie Pan Paweł Gębski kierownik PGKiM w Dąbrowie Białostockiej.
Na czas awarii została umieszczona beczka z wodą pomiędzy blokami 9 i 11 przy ulicy Południowej, woda ta nie jest przeznaczona do spożycia, lecz do celów sanitarnych.

AKTUALIZACJA godz. 20:55: Przeciek został naprawiony, pracownicy przystępują do płukania sieci wodociągowej.

"...ciśnienie wody powinno wrócić zlikwidowaliśmy wyciek i przystępujemy do płukania sieci, puki po naprawie się nie ustabilizuje woda może mieć nietypowy brązowy kolor... " - taką informację przekazał nam Pan Paweł Gębski kierownik PGKiM w Dąbrowie Białostockiej.

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv