wtorek, 21 czerwiec 2022 12:46

PGE Dystrybucja wspiera bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Podlasia [Zdjęcia]

PGE Dystrybucja i 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej (1. PBOT) podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy m.in. w kontekście wsparcia w przypadku wystąpienia awarii masowych. Inicjatorem wydarzenia jest PGE Dystrybucja, która dostrzega możliwość wykorzystania potencjału obu podmiotów.

20 czerwca br. w siedzibie białostockiego Oddziału PGE Dystrybucja zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy między PGE Dystrybucją i 1 Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej (PBOT). W wydarzeniu uczestniczyli Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski, Jarosław Kwasek - prezes zarządu PGE Dystrybucja, płk Sławomir Kocanowski - dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zadaniem PBOT jest realizacja zadań polegających na współpracy z innymi podmiotami tworzącymi system obronny państwa oraz realizacja zadań z zakresu zarządzania kryzysowego na terenie województwa.

-Misją Wojsk Oborny Terytorialnej jest wsparcie i obrona lokalnych społeczności. Naszą siłę stanowią ludzie potrafiący obsługiwać specjalistyczny sprzęt, który możemy wykorzystać do usuwania skutków klęsk żywiołowych, w tym m.in. maszty oświetleniowe, kontenerowe elektrownie polowe, bezzałogowe statki powietrzne i pojazdy terenowe – zaznaczył płk Sławomir Kocanowski.

PGE Dystrybucja jest operatorem systemu dystrybucyjnego, dostarczającym energię na obszarze obejmujących blisko 40 proc. Polski, również do odbiorców z terenu północno-wschodniej Polski. Spółka jest także przedsiębiorstwem o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, realizującym szereg zadań na rzecz obronności państwa oraz bezpieczeństwa obywateli.

- Wypracowanie odpowiednich form współpracy, poprzez m.in. wspólne szkolenia i ćwiczenia służb kierowania ruchem, ekip technicznych i logistycznych naszej spółki z pododdziałami 1PBOT przyczynią się do efektywniejszej realizacji zadań nie tylko w zakresie obronności. Wzajemna współpraca będzie polegała też na wsparciu służb energetycznych przez brygadę WOT w zakresie usuwania awarii masowych.– powiedział Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja- Duże możliwości widzimy w rozwinięciu współpracy w obszarze zarządzania kryzysowego. Wykorzystując potencjał Brygady, jesteśmy w stanie wcześniej usunąć np. powalone drzewa, czy ułatwić ekipom technicznym dotarcie w trudno dostępne miejsca - dodaje prezes zarządu PGE Dystrybucja.

PGE Dystrybucja podobne porozumienia podpisała już z 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej, z 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej oraz 5 i 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej.

PGE Dystrybucja jako Operator Systemu Elektroenergetycznego dystrybuuje energię elektryczną do ponad 5,5 mln Odbiorców. PGE Dystrybucja działa na terenie wschodniej i centralnej części kraju (około 40 proc. terytorium Polski). Za dystrybucję energii elektrycznej do odbiorców końcowych odpowiada 7 oddziałów spółki, w których wraz z lubelską centralą zatrudnionych jest blisko10 tys. pracowników.

 

Źródło: Departament Komunikacji PGE Dystrybucja S.A.

 

 

opr./TL/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv