• 1


 

czwartek, 23 czerwiec 2022 14:44

Zawsze gotowi pomagać [Zdjęcia]

Policjanci kieleckiego oddziału prewencji pełniący służbę przy białoruskiej granicy spotkali starszą kobietę, która stała przy jednej z dróg w gminie Kuźnica. Okazało się, że seniorka jest w dramatycznej sytuacji materialnej. Sprawa nie pozostała bez reakcji. Policjanci zapewnili kobiecie niezbędną pomoc.

Piątek, 17 czerwca był kolejnym dniem służby dla policjantów delegowanych do służby przy granicy. Mundurowi z IV plutonu pierwszej kompanii kieleckiego oddziału prewencji na terenie gminy Kuźnica w powiecie sokólskim zauważyli starszą kobietę. Stojąca przy drodze seniorka wydawała się niezwykle zmartwiona. Policjanci zaniepokojeni sytuacją, zatrzymali radiowóz i rozpoczęli rozmowę. Kobieta płacząc opowiedziała swoją historię. Okazało się, że napotkana seniorka jest w dramatycznej sytuacji materialnej. Nie jest w stanie zapewnić sobie nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Policjanci, którzy wracali po odebraniu przygotowanych dla mundurowych posiłków postanowili oddać, wdzięcznej za pomoc kobiecie, własne jedzenie. Zapowiedzieli także, że niebawem odwiedzą ją w miejscu zamieszkania.

Mundurowi dotrzymali słowa. W poniedziałek odwiedzili kobietę, znów zapewniając jej podstawowe artykuły spożywcze. Okazało się, że kobieta zamieszkuje razem z córką i wnukiem. Troszcząc się o przyszłość tej rodziny, kieleccy stróże prawa zgłosili sprawę do miejscowej jednostki Policji. W ten sposób funkcjonariusze, którzy powrócili już do garnizonu świętokrzyskiego zapewnili rodzinie niezbędną opiekę.


Źródło: KWP w Kielcach

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv