• 1

 
 

środa, 29 czerwiec 2022 16:28

Nowy projekt „Sorry, taki mamy klimat” oficjalnie rozpoczęty!

21 czerwca 2022 r. w dąbrowskim liceum  odbyła się konferencja on- line inaugurująca kolejny dwuletni projekt.

„Sorry, taki mamy klimat” o nr 2021-2-PL01-KA220-SCH-000049222 realizowany w trzech partnerskich szkołach:

  • 3rd Senior High School „EPIFANIOS SCHOOL” z Ioanniny w Grecji;
  • ColegioSéneca S.C.A. z Cordoby w Hiszpanii
  • oraz naszym liceum, które jest koordynatorem projektu.

W konferencji udział wzięli nauczyciele oraz zainteresowani uczniowie. Wśród zaproszonych gości był Marcin Lićwinko (absolwent naszej szkoły), ale także wiceprezes Stowarzyszenia Pracownia Architektury Żywej, które to obok wielu innych podmiotów, jak np. białostockie uczelnie wyższe, parki narodowe, będzie partnerem projektowym.

Na konferencji on-line dyrektor szkoły Jarosław Budnik zapoznał uczestników ze szczegółowym harmonogramem działań projektowych, celami i rezultatami. Potem nastąpiła prezentacja każdej ze szkół. Prezentację multimedialną naszej szkoły przedstawił Szymon Maksimczyk, ucz. kl. III ap. A po niej zaprezentowały się kolejno: szkoła grecka z Ionniny i hiszpańska z Cordoby. Całą konferencję w języku angielskim poprowadziła Elżbieta Kondracka.

Realizowane przedsięwzięcie dotyczy tematyki ekologicznej, ma służyć podniesieniu jakości pracy, działań i praktyk zaangażowanych szkół w dziedzinie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska naturalnego.Jego celem jest wzrost świadomości zagrożeń ekologicznych wśród młodych ludzi, ale także służy on wyzwoleniu aktywności i zmianie postaw młodzieży a także osób dorosłych wobec zagrożeń klimatycznych. W projekcie biorą udział szkoły sąsiadujące z terenami objętymi szczególną ochroną przyrodniczą. Zakłada się, że każda szkoła partnerska zajmie się jednym z elementów zanieczyszczeń środowiska naturalnego (szkoła w Polsce zbada zmiany zachodzące w powietrzu, w Grecji – związane z wodą, zaś Hiszpania z ziemią).

Harmonogram działań zakłada 8 mobilności dla uczniów i nauczycieli (3 w Polsce, 2 w Grecji i 3 w Hiszpanii).planowane są także zajęcia warsztatowe dla szkół podstawowych prowadzone przez uczestników projektu w jęz. angielskim,  konkursy, ale i konferencje naukowe w kwestii zmian klimatu i ochrony środowiska naturalnego, warsztaty naukowe dla nauczycieli i oczywiście wycieczki edukacyjne. Gospodarzem pierwszych trzech  spotkań, będzie nasza szkoła już niebawem, bo we wrześniu i październiku.

Rekrutacja projektowa dla uczniów naszego liceum zacznie się od połowy sierpnia. Łącznie w projekcie weźmie udział po 24 uczniów z każdego kraju.

Powyższy projekt decyzją Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności  w ramach sektora: Edukacja szkolna otrzymał dofinansowanie  w kwocie: 153 146,00 E (łączna kwota na wszystkie kraje partnerskie).

 

Tekst: Edyta Budnik

Zdjęcia: Natalia Wnuk kl. I B

 

 

opr./TL/

 

 

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv