• 1


 

czwartek, 07 lipiec 2022 08:16

Przewodnicy i ich psy w akcji [Zdjęcia]

5 lipca sokólscy policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi doskonalili umiejętności. Wszystko po to, aby w realnych sytuacjach przewodnik zawsze mógł liczyć na swojego psa. Mundurowe duety ćwiczyły między innymi posłuszeństwo, obezwładnianie pozoranta przy jednoczesnym bronieniu przewodnika przed atakiem. Wszystkie zadania wykonywane były przez psy z dużym zaangażowaniem i radością, a każdy sukces - nagradzany.

Odwaga i oddanie policyjnych psów, połączona ze specjalistycznym wyszkoleniem, jest niezwykle cennym wsparciem dla mundurowych, nawet w najtrudniejszych wyzwaniach z jakimi muszą się mierzyć w codziennej służbie. Są to funkcjonariusze, którzy w wielu przypadkach są niezastąpieni. Potrafią błyskawicznie dogonić przestępcę, wskazać drogę ucieczki lub miejsce jego ukrycia. Policyjne psy muszą posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to sprawdzane jeszcze przed zakupem czworonoga. Później pies wraz ze swoim przewodnikiem trafia na kurs, po ukończeniu którego otrzymują atest i od tej chwili mogą już wspólnie wykonywać zadania służbowe. Policjanci, którzy decydują się na pracę ze zwierzętami, powinni mieć do nich odpowiednie podejście. Oprócz stanowczości, muszą po prostu je lubić, natomiast nie mogą się ich bać.

Warunkiem sukcesu "policyjnego duetu" jest świetne wyszkolenie i zgranie. Dlatego sokólscy przewodnicy i ich podopieczni systematycznie pracują nad formą i doskonalą swoje umiejętności. Tylko wczoraj wspólnie trenowali między innymi posłuszeństwo czy obezwładnianie pozoranta, jednocześnie broniąc swojego przewodnika przed atakiem. Wszystko po to, aby w realnych sytuacjach przewodnik zawsze mógł liczyć na swojego psa. Wszystkie zagadnienia psy wykonywały z dużym zaangażowaniem i radością, a każdy ich sukces przewodnicy nagradzali przysmakiem lub zabawą z piłeczką. W sokólskiej komendzie służbę pełnią 4 psy, w tym patrolowo-tropiące i do wyszukiwania narkotyków.

 

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv