• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 31 maj 2015 10:04

Masa atrakcji na Nocy Bibliotek w Sokółce [Zdjęcia]

Wczoraj Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprosiła wszystkich mieszkańców na Noc Bibliotek.

- To jedna z wielu takich akcji, które organizujemy, żeby zachęcić do czytania książek. Pokazujemy bibliotekę jako miejsce bardzo przyjazne, otwarte dla każdego, niezależnie od wieku, stanu majątkowego czy statusu społecznego. Każdy może tutaj przyjść, każdy może wziąć udział i korzystać z biblioteki. Noc Bibliotek w Sokółce udało się zorganizować, przede wszystkim, dzięki chęci pracowników. Do akcji zgłosiło się około 500 bibliotek w całym kraju. Nasza biblioteka jest bardzo otwarta na wszystkie takie akcje. Każda akcja, która może zachęcić do czytania, szczególnie dzieci, jest ważna. – powiedziała nam Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sokółce, Lucyna Szebiotko. Dodała, że nie jest prawdą, że ludzie w ogóle nie czytają. Można powiedzieć, że w naszej gminie co piąty mieszkaniec aktywnie czyta.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja. Z tej okazji na mieszkańców Sokółki czekało mnóstwo atrakcji. Najwięcej frajdy miały chyba dzieci. To dla nich zorganizowano gry i zabawy, kącik malowania twarzy, pokaz broni i walk przez Sokólskie Bractwo Rycerskie czy konkurs na ciekawy strój bajkowy. Mogliśmy też posłuchać utworów napisanych przez młodą Olę Zalewską oraz pośmiać się na kabaretach koła recytatorsko-teatralnego ZSR.

Wiele emocji wzbudziło również pojawienie się na imprezie Roberta Więckiewicza, który razem z Dyrektorem Sokólskiego Ośrodka Kultury Zbigniewem Dębko i Zastępcą Burmistrz Sokółki Adamem Kowalczukiem wyrecytowali Lokomotywę Juliana Tuwima.

Noc bibliotek to także otwarcie wystawy prac Karola Klimowicza oraz czytanie z latarkami, które ze względu na deszczową aurę, przeniesione zostało do czytelni.

Dzięki środkom pozyskanym od sponsorów wczorajszej imprezy, biblioteka zyskała też nowe książki. Zachęcamy do odwiedzenia sokólskiej biblioteki!

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.