czwartek, 25 sierpień 2022 12:04

Wizyta kontrolno - edukacyjna w bazie harcerskiej "KAMIONEK" w Kamiennej Nowej [Zdjęcia]

24 sierpnia 2022 r. strażacy Wydziału Operacyjnego i Przeciwdziałania Zagrożeniom Komendy Powiatowej PSP w Sokółce oraz Posterunku JRG Sokółka w Dąbrowie Białostockiej wraz z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili wizytację obozu harcerskiego w Kamiennej Nowej.

Był to kolejny obóz zorganizowany w Bazie Harcerskiej „KAMIONEK”, na który w ramach corocznego spotkania Wędrownicza Watra 2022 „Iskra z Podlasia” przyjechali harcerze praktycznie z całej Polski – łącznie ponad 500 osób.

Wizyta przeprowadzona przez funkcjonariuszy służb miała na celu rozpoznanie terenu nowego obozu pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa oraz znajomości zasad postępowania na wypadek wystąpienia zagrożeń. Podczas spotkania dokonano min. sprawdzenia organizacji obozowiska, zabezpieczenia przeciwpożarowego, warunków ewakuacji, wyznaczonych miejsc zbiórki i bezpiecznego schronienia, dojazdów na teren obozowiska. Kierownictwu obozu przypomniano o konieczności regularnego kontaktowania się ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce przez cały czas trwania turnusu.

Wizytacje obozowisk przez strażaków PSP oraz inne służby wynikają z podpisanego przez komendanta głównego PSP, komendanta głównego Policji oraz dyrektora generalnego Lasów Państwowych „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” z przedstawicielami organizacji harcerskich.

Realizując działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej, strażacy PSP zorganizowali pokazy z zakresu udzielania pomocy medycznej, przeprowadzili również pogadankę dotyczącą zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą i w lesie, omówili zasady postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia na terenie obozu ze szczególnym uwzględnieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, użycia podręcznego sprzętu gaśniczego i alarmowania służb przy wykorzystaniu numeru alarmowego 112. Zaprezentowano i omówiono również sprzęt znajdujący się na wyposażeniu wozu bojowego Posterunku JRG Sokółka w Dąbrowie Białostockiej.

Źródło: KP PSP Sokółka

 

 

opr./TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv