• 1

 
 

czwartek, 25 sierpień 2022 13:22

Już we wrześniu wystartuje 4. Edycja Orlen Wyścigu Narodów

Peleton przejedzie ulicami Supraśla, Białegostoku, Sokółki, Dąbrowy Białostockiej oraz Lipska.

Tym razem najbardziej utalentowani, młodzi kolarze z całego świata startujący w barwach reprezentacji narodowych pokonają w ciągu dwóch dni (9-10 września) trasy: Supraśl-Białystok oraz Białystok-Augustów. O szczegółach przedsięwzięcia poinformował podczas wtorkowej (23.08) konferencji dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lange. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś reprezentując samorząd województwa, który jest partnerem tej sportowej rywalizacji.
Jak poinformował Czesław Lange wyścig jest organizowany po raz czwarty. Weźmie w nim udział 25 drużyn.

– To młody wyścig rozgrywany w ramach Pucharu Narodów. Jest tych wyścigów kilka w Europie. Cieszę się, że Polska ma swój – mówił.

Czesław Lange zapewnił, że przygotowano profesjonalną oprawę: przewidziana jest kilkugodzinna transmisja live, a w niej ujęcia z wielu punktów widzenia: z helikoptera, czy motocykla.

– Wszyscy liczymy na emocje sportowe i na promocję regionu, tego pięknego województwa, pięknego zakątka naszej Polski i tego na pewno nie zabraknie – zapewnił Lange.

Pierwszego dnia zmagań (9 września) kolarze będą mieli do pokonania trasę z Supraśla do Białegostoku. Finisz, podobnie jak w roku ubiegłym, zaplanowano na Alei Piłsudskiego. Drugi etap (10 września) to odcinek 135 km z Białegostoku do Augustowa.
Zarząd Województwa Podlaskiego już po raz kolejny wsparł finansowo Orlen Wyścig Narodów.

– To ogromna przyjemność, że możemy gościć w naszym województwie młodych utalentowanych kolarzy, którzy będą nie tylko rywalizować na niwie sportowej, ale przy okazji skorzystają z przepięknych walorów krajobrazowych i turystycznych naszego regionu – mówił wicemarszałek.

Jak dodał, trasa kolarskiego wyścigu jest przepięknie położona i wiedzie przez turystyczne perełki województwa podlaskiego takie jak Augustów, Supraśl, czy Tykocin. Wicemarszałek podkreślił też, że to popularne sportowe wydarzenie to sposób na promocję Podlaskiego, jako regionu wymarzonego do zwiedzania z perspektywy dwóch kółek.

– W naszym województwie jest wiele ścieżek rowerowych. O tym chcemy mówić, chcemy pokazać całej Polsce, że warto tu przyjechać – dodał.

ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Wyścig będzie transmitowany na antenie TVP Sport.

 

Źródło: wrotapodlasia.pl

 

opr./TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv