• 1
  • 2

  

wtorek, 02 czerwiec 2015 10:25

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce [Zdjęcia]

Uczniowie z klas IV – VI SP w Starej Kamionce spędzili swoje święto bardzo nietypowo.

Efektem wspólnej inicjatywy szkoły oraz sołectwa wsi Stara Kamionka było porządkowanie terenu starego cmentarza wiejskiego. Powrócono w ten sposób do projektu zapoczątkowanego przez nieżyjącego już społecznika Jana Aniśko ze Starej Kamionki, który wraz ze Stanisławem Urbanem przez wiele lat opiekowali się tym zapomnianym miejscem.

Dorośli przy pomocy pił i wykaszarek odsłonili brzozy i dęby nasadzone na kształt różańca oraz odnowili pamiątkową tablicę, kapliczkę i krzyż. Dzieci dzielnie pomagały przy pracach porządkowych – pieliły, grabiły i oczyszczały teren. Za swoją pracę i zaangażowanie w nagrodę zostały zaproszone na piknik przygotowany przez sołtysa wsi Kazimierza Szomko, Radę Sołecką, Przewodniczącą Rady Rodziców SP w Starej Kamionce oraz mieszkańców wsi. Organizacja poczęstunku była możliwa dzięki wsparciu finansowemu sponsorów:  ,,Drewnopol'' (Piotr i Jacek Rećko), ,,Toni'' (Antoni Dowgiert), ,,Drewbud'' (Jerzy Szomko), sklep - ,,EUROPA'' i ,,ODIDO'', Sołtys - Kazimierz Szomko oraz anonimowi dawcy.

Impreza była nie tylko ciekawą propozycją na Dzień Dziecka, ale też okazją do integracji społeczności lokalnej oraz nietypową lekcja historii. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą powtarzane w następnych latach, a kolejne roczniki naszych uczniów będą kontynuowały pielęgnowaną od wielu lat tradycję dbania o stary cmentarz wiejski.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Joanny Gejdel.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.