• 1
 

piątek, 23 wrzesień 2022 13:04

ROADPOL Safety Days w powiecie sokólskim

Sokólscy policjanci jak co roku włączyli się w inicjatywę Roadpol Safety Days, której celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Akcja wpisuje się w cykliczną kampanię pn. Europejski Tydzień Mobilności, przypadający na dni 16-22 września.

Średnio codziennie na europejskich drogach ginie 70 osób. Dzięki współpracy Policji i instytucji zajmujących się bezpieczeństwem w ruchu drogowym w krajach na terenie Europy, dążymy do uzyskania pożądanej liczby, jaką jest liczba zero - zero wypadków drogowych w ciągu jednego dnia. Każdego roku na drogach całego świata ginie 1,35 mln osób. Dlatego powstała inicjatywa osiągnięcia bezpieczeństwa drogowego, która wymaga powszechnej współpracy i koordynacji. Sokólscy policjanci, jak co roku włączyli się w te działania.

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Podczas akcji mundurowi prowadzili wzmożone działania kontrolne oraz edukacyjne, w szczególności w miejscach, w których w minionych latach dochodziło do największej liczby tragicznych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze kontrolowali prędkości pojazdów, sprawdzali trzeźwość kierowców, a także sposób przewożenia dzieci. Przypominali również kierowcom jakie są główne przyczyny wypadków drogowych. Wczoraj sokólscy policjanci spotkali się z seniorami z Szudziałowa, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze podkreślali, że przestrzeganie zasad jest ważne dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Pozwala to uniknąć kary w postaci mandatu karnego, ale przede wszystkim - dla bezpieczeństwa wszystkich osób poruszających się w ruchu drogowym. Problem przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy bez pasów bezpieczeństwa czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej jako kierujący, pieszy czy rowerzysta jest istotny dla wszystkich.

Źródło:sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv