• 1

  


 

poniedziałek, 08 czerwiec 2015 08:40

„Przy innym ogniu w inną noc do zobaczenia znów...”. Zlot Harcerski w Kamiennej Nowej [Zdjęcia]

W dniach 05-07.06.2015r. w Bazie Harcerskiej „Kamionek” w Kamiennej Nowej, tradycyjnie jak co roku, odbył się Zlot Hufca ZHP Sokółka.

Impreza ta, to wspólne spotkanie drużyn w harcerskim gronie, przegląd i upowszechnienie dorobku Harcerstwa Sokólskiego Hufca, wymiana doświadczeń między drużynami, zawiązanie nowych przyjaźni, spotkanie młodszych i starszych harcerzy na wspólnym apelu, podczas zajęć programowych i gier harcerskich. Zlot to wspaniała okazja do zdobywania sprawności, poprawienia dyscypliny wewnętrznej drużyn.

Na tegorocznym Zlocie, który odbywał się pod hasłem „Prawo i Przyrzeczenie harcerskie”, spotkało się ponad 150 uczestników, instruktorów, wędrowników i harcerzy z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Nowego Dworu, Sidry i Kuźnicy z następujących drużyn: 1SDH „Atma”, 1 DDH „Gladius”, 2 DDHSG „Astat”, 22 SDW „Vi Tri”, 4 NDHSG „Złote Lwy”, 5 DH „Trawersi”, 6 LDHSG „Żubry”, 32 SDH „Rudy”, 44 SDH „Kamena”, DH na próbie, Krąg Starszyzny Harcerskiej „PISTON”.

Dni Zlotu upłynęły w miłej atmosferze. Uczestnicy spędzili ten czas na zgłębianiu wiedzy harcerskiej w ramach poszczególnych zajęć programowych podzielonych na bloki metodyczne. Podczas zajęć nie zabrakło gier terenowych i sportowych, wędrówek z mapą, warsztatów, dyskusji, wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

Nie mogło też zabraknąć ogniska obrzędowego, podczas którego w szeregi ZHP przyjęci zostali nowi harcerze oraz instruktor. W miłej atmosferze ogniska uczestnicy zlotu wysłuchali gawędy o wartościach ważnych dla każdego harcerza, jakie są zawarte w prawie i przyrzeczeniu harcerskim.

Podczas Zlotu nie zabrakło także znamienitych gości. Zlot odwiedziła oraz uczestniczyła w ognisku obrzędowym Komendantka Chorągwi Białostockiej hm. Hanna Horodeńska. Podziękowała za udany rok współpracy a także pogratulowała tak licznego i prężnie działającego sokólskiego środowiska harcerskiego.

Słoneczna pogoda, uśmiechy na rozgrzanych słońcem twarzach, ognisko, do późnych godzin nocnych i przygody przeżyte na pozornie znanych nadbiebrzańskich terenach, na długo zostaną w pamięci uczestników, a wspomnienia niewątpliwie utrwalone będą na kartach niejednej harcerskiej kroniki. Nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć odliczanie do kolejnego Zlotu, który zapewne przyciągnie jeszcze większe grono harcerzy i stanie się kolejną okazją do integracji drużyn z różnych środowisk.

Komenda Hufca ZHP Sokółka informuje, że zlot odbył się w ramach zadania publicznego pn. „Harcerstwo pomysłem na życie!” współfinansowanego przez Urząd Miejski w Sokółce.


Sporz.phm. Wojciech Dzienisowicz – Szef Zespołu ds. Promocji i Informacji Hufca ZHP Sokółka
phm. Edyta Wilkiel – członek Komendy Hufca ZHP Sokółka

Zdjęcia Hufca ZHP Sokółka:


Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv