wtorek, 09 czerwiec 2015 08:27

UKS Mikolo na turnieju w Wysokiem Mazowieckiem [Zdjęcia]

31 maja w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem odbył się turniej minisiatkówki chłopców, z okazji Dnia Dziecka w kategorii rocznik 2003 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów z Wysokiego Mazowieckiego (3 składy), Białowieży (3 składy, w tym jeden złożony z zawodników z rocznika 2002 – rywalizujący poza konkurencją), Zambrowa (3 składy) oraz Sokółki (2 składy).

Drużyny podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano każdy z każdym. Nasi młodzi siatkarze turniej rozpoczęli znakomicie, odnosząc komplet 9 zwycięstw, a co za tym idzie zwyciężyliśmy w obu grupach i z pierwszych miejsc przystąpiliśmy do półfinałów. W rozgrywkach grupowych szczególnie cieszyło gładkie zwycięstwo naszego drugiego składu z o rok starszymi zawodnikami z Białowieży 2:0 (15:11; 15:10), a także pierwszego składu nad pierwszym zespołem Zambrowa, dysponującym bardzo wysokimi siatkarzami. Mecze półfinałowe rozpoczęły się po myśli naszych siatkarzy, oba zespoły wygrały pierwsze sety. Drugi skład również w drugiej partii pokonał zespół Zambrów I. Natomiast pierwszy skład, rywalizując z zespołem Białowieża I w drugim secie toczył zaciętą walkę. Przeciwnicy bardzo uprościli grę, wyprowadzając akcje „na jeden” sprawili tym kłopoty naszym zawodnikom. W tej partii mięliśmy nawet piłkę meczową, której niestety nie wykorzystaliśmy i ostatecznie drugi set padł łupem Białowieży. W trzecim decydującym secie przeciwnicy kontynuowali prostą grę, która przynosiła korzyści. Wypracowana na początku seta przewaga utrzymana została do końca seta i to Białowieżanie cieszyli się z awansu do finału.

Podłamani półfinałową porażką zawodnicy pierwszego składu rozpoczęli mecz o 3 miejsce od przegrania seta z Zambrowem. Na szczęście chłopcy szybo się otrząsnęli po niepowodzeniu i zdołali wygrać drugiego seta. Trzeci set był bardzo wyrównany i obie ekipy miały piłki meczowe. Nasi siatkarze zachowali zimną krew i zwyciężyli na przewagi, sięgając po brązowe medale w turnieju.
W finale drugi skład naszych siatkarzy znalazł receptę na prostą taktykę drużyny z Białowieży i szybko wypracowali przewagę zarówno w pierwszym, jak i drugim secie. Pewnym zwycięstwem przypieczętowali zwycięstwo w całym turnieju.