czwartek, 29 grudzień 2022 18:29

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lipsku otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego [Zdjęcia]

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lipsku otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego [Zdjęcia] fot. A. Sienkiewicz i P. Zientara / PIK Białystok

Pan Wiesław Bochonko - Dyrektor lipskiego Ośrodka Kultury został odznaczony za dokonania w dziedzinie kultury.

Dwóch wieloletnich dyrektorów lokalnych ośrodków kultury otrzymało z rąk marszałka Artura Kosickiego Honorowe Odznaki Województwa Podlaskiego.

Uhonorowanie zasłużonych dla rozwoju kultury w regionie osób miało miejsce 28 grudnia, podczas dorocznego spotkania w Podlaskim Instytucie Kultury. Honorowe Odznaki Województwa Podlaskiego otrzymali Jolanta Sidorowicz, dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury oraz Franciszek Wiesław Bochonko, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lipsku. Gratulując odznaczonym marszałek Artur Kosicki podziękował również wszystkim ludziom kultury z regionu.

Dzisiaj jako Samorząd Województwa Podlaskiego, ale również w imieniu mieszkańców regionu chcemy podziękować Wam za to wszystko co robicie dla rozwoju i upowszechniania kultury w województwie podlaskim. Jesteśmy świadomi jak dużo pracy należy włożyć w to co robicie. Wiemy, że często jest to połączenie Waszej pasji razem z zawodem, który wykonujecie – mówił marszałek Artur Kosicki

Świąteczno-noworoczne spotkanie ludzi kultury jest już tradycją w Podlaskim Instytucie Kultury. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Barbara Bojaryn-Kazberuk – dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury zaprosili na koncert Łukasza Zagrobelnego animatorów, edukatorów, menadżerów, wszystkich tych, którzy od lat pracują na rzecz edukacji kulturalnej w województwie podlaskim.

W trakcie uroczystości marszałek Artur Kosicki otrzymał kryształową czarę, jako podziękowanie ze strony ludzi kultury z województwa podlaskiego.

Każdy z nas tu obecnych wie pracując w swoich środowiskach jak bardzo ważne jest wsparcie i jak bardzo ważne jest zrozumienie i jak bardzo ważne jest docenienie roli kultury A to wszystko mamy – powiedziała Barbara Bojaryn – Kazberuk, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury wręczając marszałkowi upominek.

W wydarzeniu uczestniczyła także Agata Puchalska – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego doroczny koncert w Podlaskim Instytucie jest swego rodzaju muzycznym podziękowaniem za pracę ludzi kultury w regionie.

 

 

Źródło: pikpodlaskie.pl

Zdjęcia: A. Sienkiewicz i P. Zientara / PIK Białystok

 

opr./TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv