• 1

  


 

piątek, 24 marzec 2023 17:27

Młodzież walczyła o miesięczny staż w restauracji Karola Okrasy [Film, Zdjęcia]

Dziś w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, szkoły o profilu gastronomicznym doskonalili swoje kulinarne umiejętności pod okiem mistrza Karola Okrasy.

W konkursie wzięli udział uczniowie ponadpodstawowych szkół z terenu województwa podlaskiego, w których prowadzone są zajęcia o profilu gastronomicznym. Konkurs został podzielony na dwa etapy, w etapie pierwszym brało udział 7 drużyn składających się z dwóch osób, w drugim etapie również brało udział 7 drużyn.

Konkurs poległ na przygotowaniu w określonym czasie menu obiadowego.

"Wydawało mi się że ja przekraczam te magiczny bariery przyzwoitości, ale oni są cudownie nieprzyzwoicie kulinarnie i potrafią to zrobić w dobrym smaku, czyli to wszystko nie tylko ładnie wygląda, nie tylko jest doskonale wymyślone ale przede wszystkim dowiezione jest coś co jest fundamentem każdego dania, czyli znakomity smak" - Tak ocenia umiejętności uczestników Karol Okrasa.

"Poziom jest bardzo wysoki i przede wszystkim poziom już na etapie tym pierwszym, etapie szkolnym był bardzo wysoki, ciężko było wyłonić jedną parę z tych 14 szkół która znajdzie się właśnie dzisiaj tutaj na finale bo przypomnę że na etapie szkolnym konkursu "Gotuj z klasą" udział brały trzy zespoły i my jako komisja musieliśmy z każdej szkoły wybrać po jednym zespole który znajdzie się właśnie w finale i powalczy o zaszczytną nagrodę odbycia stażu w restauracji Karola Okrasy w Warszawie." - mówi wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz.

Zmagania młodych podlaskich kucharzy oceniało jury pod przewodnictwem Karola Okrasy, jednego z najbardziej znanych polskich szefów kuchni, który otrzymał także tytuł Ambasadora Województwa Podlaskiego.

Wyniki konkursu:

- I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie - Aleksandra Siniło i Sebastian Butkiewicz

- II miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół im. księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie - Julia Formejster oraz Oliwia Gocłowska

- III miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół im. Bolesława Podwornego w Niećkowie - Weronika Salachowska i Karolina Dobeła

- wyróżnienie otrzymały uczennice z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rutce - Patrycja Markowska i Oliwia Zapisek.

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv