czwartek, 01 czerwiec 2023 20:06

Ponad 30 młodych strażaków z MDP wypowiedziało rote ślubowania [Zdjęcia]

Dziś w miejscowości Olsza Gmina Dąbrowa Białostocka odbyło się ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Do ślubowania przystąpiło ponad 30 osób.

Drużyna Młodzieżowej Pożarniczej składa się z młodzieży i dzieci z całej gminy Dąbrowa Białostocka, jest to ponad 30 osób. Młodzież dziś przyjęła ślubowanie i odebrała odpowiednie umundurowanie oraz legitymacje Ochotniczej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Z perspektywy Straży Pożarnej działalność MDP jest bardzo ważna ponieważ młodzież nabiera doświadczenia i wiedzy, i po ukończenie 18 roku życia mogą wstąpić w szeregi zawodowej drużyny OSP, czyli po ukończeniu kursów będą mogły wyjeżdżać na działania ratowniczo-gaśniczych.

Głównym celem młodzieżowej drużyny pożarniczej jest edukacja i szkolenie młodych ludzi w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, technik ratownictwa i podstawowych umiejętności strażackich. Celem jest także rozwijanie odpowiedzialności społecznej, pracy zespołowej i umiejętności przywódczych wśród młodzieży.

Takie drużyny mają istotne znaczenie dla społeczności, ponieważ promują bezpieczeństwo pożarowe, edukując i angażując młodych ludzi. Przygotowanie i szkolenie młodzieży w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej przyczynia się do zmniejszenia ryzyka pożarów i innych zagrożeń w społeczności lokalnej.

Niedługo opublikujemy materiał wideo z tego wydarzenia.

 

/EB,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv