Pakiet ubezpieczeń na życie – to ma sens
Dobrze wybrana polisa z odpowiednimi rozszerzeniami pozwoli ci spać spokojniej. Dzięki niej ty, a także twoje dzieci i współmałżonek będziecie mieli zagwarantowaną bezpieczniejszą przyszłość. Zapewnią ją pieniądze, które możesz otrzymać od ubezpieczyciela, jeśli zdarzy ci się być w szpitalu, zachorujesz lub stracisz zdolność do pracy.
To ty decydujesz, jak będzie wyglądać twoja polisa na życie. Postaraj się, aby była ona kompromisem między ceną a najkorzystniejszymi warunkami ubezpieczenia. Taką ofertę możesz wybrać, wchodząc na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/
Ubezpieczenie na życie – co trzeba o nim wiedzieć?
Polisę tę wykupujesz dla siebie i dla twoich najbliższych. To oni w przypadku twojej śmierci otrzymają odszkodowanie od ubezpieczyciela. Pomoże im to finansowo stanąć na nogi, jeżeli twoja wypłata była ważną częścią domowego budżetu.
Wybierając polisę na życie, miej na uwadze:
-sumę ubezpieczenia – to kwota, którą dostaną twoi najbliżsi, kiedy cię zabraknie. Jest to również górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela, jaką ponosi on za twoje życie. Im będzie ona większa, tym lepiej zadbasz o interesy swoje i swoich najbliższych. Kiedy zdarzy ci się wypadek i doznasz uszczerbku na zdrowiu, otrzymasz część sumy ubezpieczenia wskazaną w umowie;
-zakres ubezpieczenia – może być on naprawdę szeroki, zwłaszcza jeżeli dokupisz dodatkowe polisy. W wersji podstawowej polisa na życie gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego, gdy będzie on hospitalizowany lub ucierpi w wypadku – złamie bark, nos, odniesie obrażenia wewnętrzne. Można jednak rozszerzyć ją o wypłatę świadczenia w przypadku śmierci bliskiej osoby, narodzin dziecka czy poważnego zachorowania;
-wyłączenia od odpowiedzialności – ubezpieczyciele zastrzegają w umowach, że w niektórych sytuacjach nie będą mieć obowiązku wypłacenia odszkodowania. Dotyczy to np. prób samobójczych, samookaleczenia, udziału w aktach terroru, przemocy i działaniach wojennych, w wyniku których ubezpieczony umrze lub odniesie uszczerbek na zdrowiu;
-wysokość składki – nie przeceniaj swoich możliwości i wybierz tylko taką polisę, na którą cię stać. W przeciwnym razie szybko zniechęcisz się do płacenia składek. Znajdź ubezpieczenie, które ma najlepsze warunki w odpowiadającej ci kategorii cenowej.
Jak możesz jeszcze lepiej zabezpieczyć swoją przyszłość?
Ubezpieczenie w podstawowym zakresie oznacza niską składkę, ale nie szeroką ochronę. Właśnie z tego powodu stworzono polisy-rozszerzenia. Ich wykupienie kosztuje, jednak poniesienie takich wydatków jest niczym w porównaniu ze wsparciem, którego udzieli ci ubezpieczyciel.
Polisa na wypadek niezdolności do pracy
Wyobraź sobie, że nagle nie możesz pracować, a miesięcznie masz do dyspozycji tylko niecałe 1600 zł brutto. W dodatku potrzebujesz drogich leków i kosztownego leczenia. To czarna wizja, która jednak może stać się rzeczywistością.
Dlatego pomyśl o ubezpieczeniu na wypadek utraty zdolności do pracy. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie zobowiązane wypłacić nawet do 100% sumy ubezpieczenia. W ten sposób ty i twoi bliscy będziecie mogli poradzić sobie w najcięższej sytuacji, opłacić bieżące rachunki oraz kosztowne leczenie.
Polisa na wypadek poważnego zachorowania
To, że dbasz o zdrowie, nie wyklucza zachorowania na poważną, wymagającą długiego i kosztownego leczenia chorobę. Ze względu na to, że leki są drogie, a dostęp do specjalistów w państwowych szpitalach ograniczony, możesz potrzebować wsparcia finansowego.
Może być nim odszkodowanie od ubezpieczyciela. Polisa na wypadek poważnego zachorowania zapewnia wypłatę pieniędzy w przypadku, gdy zdiagnozują u ciebie chorobę Parkinsona lub Alzheimera i inne groźne schorzenia neurologiczne, a także nowotwory, tocznia układowego, bakteryjne zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.
Możesz też wykupić ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej. Odszkodowanie jest wypłacane m.in. w przypadku zabiegów obejmującego układy nerwowy, oddechowy, pokarmowy, rozrodczy, endokrynologiczny, a także uszy, oczy, gardło, nos, amputację kończyn. Więcej o tej polisie przeczytasz na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-poddania-sie-operacji-chirurgicznej-co-obejmuje/140.html.
Przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego pomyśl o tym, aby móc otrzymać wsparcie finansowe w najtrudniejszych życiowych sytuacjach – w przypadku choroby, niezdolności do pracy, śmierci bliskiej osoby. Pieniądze, które otrzymasz, mogą pomóc ci uniknąć tarapatów finansowych, opłacić leczenie czy koszty rehabilitacji.