czwartek, 21 wrzesień 2023 15:54

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach [Zdjęcia]

Od 16 do 22 września 2023 roku w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days. Dzisiaj policjanci z sokólskiej komendy, na pikniku w miasteczku ruchu drogowego, spotkali się z uczniami ze szkół podstawowych i przedszkolakami. Mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie na drodze.

Policjanci sokólskiej komendy przyłączyli się do europejskiej akcji pod nazwą ROADPOL Safety Days. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Podczas akcji policjanci prowadzili działania kontrolne oraz edukacyjne, w szczególności w miejscach, w których w minionych latach dochodziło do największej ilości zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi kontrolowali prędkości pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia dzieci.

Dzisiaj policjanci sokólskiej komendy spotkali się z dziećmi na pikniku zorganizowanym w miasteczku ruchu drogowego. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych z Sokółki rozmawiali o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach. Funkcjonariusze podkreślali, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Była to też okazja, aby dzieci mogły wsiąść do policyjnego radiowozu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z przewodnikiem psa służbowego i policyjnym psem Kato. Na koniec najmłodsi otrzymali od policjantów tematyczną kolorowankę.

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv