niedziela, 29 październik 2023 18:00

„Antek i Jagusia: historia prawdziwa" - Spektakl O Dawnych Obrzędach Zaślubin [Film]

Na scenie kina „Kometa” odbył się wyjątkowy spektakl o tytule Antek i Jagusia: historia prawdziwa". Scenariusz przedstawienia został stworzony na bazie wspomnień członków Suchowolskiej Grupy Teatralnej.

Aktorzy wcielający się w role poruszyli serca licznej publiczności, wypełniając salę kinową po brzegi. Nie zabrakło też śmiesznych scen bawiących do łez. To wydarzenie przyciągnęło uwagę znaczącej liczby widzów, ciesząc się po raz kolejny dużym zainteresowaniem.

Spektakl przedstawia nie tylko same obrzędy zaślubin, ale również kontekst kulturowy i społeczny, w którym te praktyki miały miejsce. Poprzez dramatyczne interpretacje i starannie odwzorowane rytuały, widzowie byli świadkami duchowej i symbolicznej treści tych obrzędów.
Od tradycyjnych tańców, rytuałów przynoszenia dawnych darów, aż po symboliczne gesty, spektakl ten pozwolił widzom przenieść się w świat, w którym zaślubiny były zarówno osobistym, jak i społecznym wydarzeniem o głębokim znaczeniu.
Antek i Jagusia: historia prawdziwa" to podróż w głąb ludzkiej historii, ukazująca, jak dawne obrzędy zaślubin, choć czasem odległe, lecz czasem zabawne, wciąż mają uniwersalne wartości i znaczenie dla naszej ludzkiej egzystencji.
Ten opis skupia się na wyjątkowej podróży przez dawne obrzędy zaślubin, podkreślając zarówno ich ceremonialny charakter, jak i znaczenie kulturowe i społeczne.

Wystawienie spektaklu było możliwe dzięki realizacji przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli projektu pod nazwą „Gawenda za płota” i został dofinansowany z budżetu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pełny zapis spektaklu będzie można obejrzeć w telewizji kablowej sieci SulikaNET, Idealan oraz Koba na kanale 222.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

 

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv