czwartek, 09 listopad 2023 13:47

Dyskusja starosty z radnym na temat krytej pływalni w Sokółce [Film]

W gminie Sokółka trwa dynamiczny rozwój inwestycji związanych ze sportem, obejmujący m.in. nowe obiekty sportowe i ścieżki pieszo-rowerowe. Zdobywanie środków na te projekty cieszy społeczność lokalną, jednakże nie wszystko idzie gładko, zwłaszcza w kontekście rozbudowy krytej pływalni.

Piotr Rygasiewicz, radny powiatowy oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, wyraził radość z pozyskanych środków na nowe obiekty, ale jednocześnie wyraził nadzieję na wsparcie ministerstwa w przypadku krytej pływalni. Projekt tej rozbudowy czeka już półtora roku na realizację, a dodatkowe fundusze są kluczowe, aby obciążenie finansowe gminy było minimalne.

Jednakże, atmosfera rozmów zeszła na niższy poziom, gdy Piotr Rygasiewicz zwrócił się do starosty sokólskiego, Piotra Rećko, pytając go o przeciwdziałanie dofinansowaniu krytej pływalni przez powiat sokólski. Rygasiewicz wytknął staroście działania sprzeczne z interesem społeczności, wspominając, że projekt miał poparcie pięciu radnych.

Odpowiedź starosty była zdecydowana, przyznając, że istnieją poważne problemy z zarządzaniem projektem. Starosta podkreślił, że decyzje dotyczące remontów i inwestycji powinny być podejmowane wcześniej, unikając chaosu organizacyjnego. Jego zdaniem, brak profesjonalnego planowania spowodował, że dzieci, które powinny trenować na basenie, są zmuszone do podróżowania do innych miejscowości.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv