Aga Krysiuk od 2012 r. jako jedyny twórca w kraju ręcznie wykonuje obrazy i rzeźby ze starych płyt winylowych. Tworzy je samodzielnie opracowaną techniką rękodzieła. To doskonały przykład kreatywnego podejścia do upcyklingu, nadającego nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję. Płyty, które nie mogą cieszyć już naszego ucha, cieszą nasze oko.
Biało-czarne portrety wykonane z płyt winylowych, stanowią pewnego rodzaju pomost między światem muzyki, a przestrzenią sztuk wizualnych.Autorka zaczynała prezentować swoje prace m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze, XIII Spotkaniach z Naturą i Sztuką „Uroczysko 2013” w Supraślu, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Jazz Bez”, a także na krajowych targach designu – tj. warszawskich „Wzorach”, wrocławskich „Konturach”, czy gdańskich targach muzycznych „Protokultura”, oraz jako gość na giełdach płyt winylowych.Winylowe obrazy i rzeźby często przeznacza na cele charytatywne. Portret Czesława Niemena był nagrodą Grand Prix Konkursu Wokalnego „Niemenomania 2015”. Podczas „Białostockiej Jesieni z Bluesem” obrazy jej autorstwa są główną nagrodą w konkursie wiedzy o tymże festiwalu.
Wystawy:
W 2015 roku wystawą swoich prac zapowiadała wydarzenia blusowe w Białostockim Ośrodku Kultury: „Zaduszki Bluesowe” oraz „XXXI Jesień z Bluesem”.
W 2016 wystawa winylowych portretów gościła na „36. Rawa Blues Festival” w katowickim Spodku. Była to specjalnie przygotowana wystawa z portretami sław polskiego i światowego bluesa, która zorganizowana była przy wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku.
W 2017 autorka powróciła z wystawą do Spodka, tym razem na rockowy festiwal „Metalmania”. W Chorzowie była gościem pierwszej edycji„Vinyl Festu”, gdzie winylowy portret wręczono Rayowi Wilsonowi. Podczas edycji tegoż festiwalu w 2018 r. swój winylowy portret otrzymał legendarny Fish z zespołu „Marillion”, a w 2019 członkowie kultowej polskiej formacji „SBB”. W kolejnych edycjach winylowe portrety otrzymali Ewa Bem, Małgorzata Ostrowska i Leszek Możdżer.
W 2017 roku autorka prezentowała swoje prace na indywidualnych wystawach w Tarnowie, Wrocławiu, Gnieźnie i Gdyni.
W 2018 roku winylowe obrazy gościły na muzycznym festiwalu „Wake Up and Live” w Sulęcinie, oraz na zaproszenie Piotra Nalepy w Rzeszowie na festiwalu „Breakout Days”. Winylowe obrazy można było też zobaczyć na katowickim „OFF Festiwalu”.
Podczas „GrajEwo Jazz Festiwal” w sierpniu 2022 roku autorka zaprezentowała winylowe portery największych sław światowego i polskiego jazzu. Byli to między innymi Miles Davis, John Coltrane, Nina Simone, Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko, Jan Ptaszyn Wróblewski oraz gwiazda poprzedniej edycji „GrajEwo Jazz Festiwal” Ewa Bem.
Lato 2022 to również wystawa podczas „Białystok New Pop Festiwal” na terenie białostockiego Pałacu Branickich.
Koniec 2022 roku to trzy duże indywidualne wystawy. Powrót na „Rawa Blues Festival” do katowickiego Spodka, „Zaduszki Jazzowe” w Pińczowie, oraz jubileuszowa wystawa „Wycięte z Muzyki” w ramach „37. Jesieni z Bluesem” w Białostockim Ośrodku Kultury.
Źródło: SOK