sobota, 18 listopad 2023 19:07

Nowy średni wóz bojowy zasilił jednostkę OSP Jaczno [Film i Zdjęcia]

W dniu dzisiejszym jednostka OSP Jaczno otrzymała nowy wóz bojowy o wartości 1100850 złotych. Nowy wóz zastąpi dotychczasowego, już wysłużonego Stara 244.

To już trzeci wóz zakupiony do jednostek OSP w gminie Dąbrowa Białostocka. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniom ze środków: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendy Głównej Straży Pożarnej, Powiatu Sokólskiego, Sołectw oraz Gminy Dąbrowa Białostocka.

 

„…dziękujemy, że wszystkie te jednostki samorządu terytorialnego i rządu polskiego dostrzegły ogromne potrzeby naszych strażaków, aby skuteczniej zabezpieczyć strażaków, ale również mieszkańców gminy, nowy samochód z pewnością przyczyni się do skuteczniejszego ratowania życia i mienia mieszkańców. Ten wóz jest po to, aby pomagać mieszkańcom w różnych sytuacjach, a tych sytuacji jest sporo. Bo to nie tylko pożary, ale tez wypadki drogowe, różnego rodzaju zdarzenia w gospodarstwach wymagające pomocy. Druhowie w każdej porze wyjeżdżają do akcji po to, aby pomagać, za co im bardzo dziękujemy. Poziom bezpieczeństwa w naszej gminie znacznie wzrósł, co nas bardzo cieszy” –tłumaczy nam w rozmowie Burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Artur Gajlewicz.

 

Nowy samochód ratowniczo gaśniczy powstał na podwoziu eurocargo 4x4. Jest doskonałym i często wybieranym rozwiązaniem dla jednostek straży pożarnej. Samochód pożarniczy doskonale spisuje się zarówno, jako samochód jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej jak i samochód pierwszo-wyjazdowy Państwowej Straży Pożarnej.

 

„… trochę za mało jeszcze nim jeździłem, ale mogę powiedzieć, że w porównaniu do poprzedniego wozu, ten jest wygodniejszy, bezpieczniejszy, szybszy oraz sprawniejszy. Ten wóz jest po prostu nowocześniejszy. Posiada większe możliwości oraz lepszy sprzęt, wszystko jest na plus pod każdym względem.” – opowiada nam o nowym wozie Pan Andrzej Białomyzy, prezes i kierowca jednostki OSP w Jacznie.

 

Przyjęcie nowego wozu w Ochotniczej Straży Pożarnej to niezwykłe wydarzenie! Jest to moment ogromnej dumy dla społeczności lokalnej i strażaków, którzy będą go używać. Przywitanie nowego wozu to nie tylko okazja do prezentacji nowego sprzętu, ale także moment, w którym społeczność może wyrazić wsparcie i szacunek dla pracy strażaków ochotników.

 

 

 

/FL,GL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv