poniedziałek, 20 listopad 2023 13:30

Wyniki Kontroli Drogowej w Sokółce: 3 nietrzeźwych kierowców

W piątek policjanci sokólskiej drogówki skontrolowali 59 pojazdów. Mundurowi ujawnili 61 wykroczeń, z czego 48 dotyczyło przekroczeń prędkości. 3 kierowców straciło prawa jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. To bilans działań funkcjonariuszy z drogówki.

W piątek policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką podróżują kierowcy po sokólskich drogach. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Mundurowi skontrolowali 59 pojazdów. Odnotowali 61 wykroczenia, z czego aż 48 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierujących pojazdami. Jak się okazało spośród 59 skontrolowanych kierowców, 3 zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Pierwszy został zatrzymany na drodze wojewódzkiej W673, bo przekroczył dopuszczalną prędkość. Mieszkaniec powiatu augustowskiego w miejscu, gdzie obowiązuje "dziewięćdziesiątka" jechał 117 km/h. Badanie alkomatem u siedzącego za kierownicą peugeota 47-latka wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca jechał audi jedną z ulic w Kuźnicy. U 58-letniego mieszkańca powiatu sokólskiego badanie alkomatem wykazał blisko promil alkoholu w organizmie. Ostatni z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez innego kierowcę. Siedzący za kierownicą renault najpierw najeżdżał na tył samochodu zgłaszającego, następnie go wyprzedził i zatrzymał się na jednej z ulic w Sokółce. Zgłaszający podejrzewał, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy, a podczas rozmowy z nim wyczuł alkohol. Na miejsce przyjechały policjantki z sokólskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni mieszkaniec gminy Szudziałowo ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy mężczyźni stracili prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

Źródło: KPP Sokółka

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv