czwartek, 23 listopad 2023 12:42

2 grudnia rozpocznie się Białostocki Jarmark Świąteczny

2 grudnia na Rynku Kościuszki w centrum Białegostoku rozpocznie się Białostocki Jarmark Świąteczny przed świętami Bożego Narodzenia. Do 23 grudnia mieszkańcy miasta będą mogli kupować różne produkty na ok. 40 stoiskach, ale będą też inne atrakcje - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej organizatorzy przedsięwzięcia.

Prezeska fundacji "Szamto" Joanna Kozłowska powiedziała, że oprócz stoisk handlowych będą dwie karuzele, nowe dekoracje 3D, pokaz rzeźb lodowych i tancerzy z ogniem, będą działać dwie strefy z gastronomią, gdzie będzie można zjeść i wypić coś ciepłego, powstanie też sztuczne lodowisko.

 

Jarmark rozpocznie 2 grudnia koncert Krzysztofa Kiliańskiego.

 

"Będzie sporo atrakcji związanych również z okresem adwentowym, także na pewno ten grudzień będzie na Rynku Kościuszki można powiedzieć taki bardzo mocno już świąteczny i w związku z tym pewnie lepiej będziemy znosić tę aurę, która jest za oknem" - dodał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Władze miasta wspierają to przedsięwzięcie.

 

Joanna Kozłowska wyjaśniła, że atrakcją adwentową będzie miejski kalendarz adwentowy. "Będzie to duża drewniana konstrukcja składająca się z 24 skrytek, które wspólnie z mieszkańcami Białegostoku będziemy codziennie otwierali, aby zobaczyć jakie słodkości czy inne niespodzianki przygotowali patroni poszczególnych okienek - poinformowała Kozłowska. W informacji prasowej organizatorzy dodali, że w dni codzienne okienka mają być otwierane o godz. 17.00, a w weekendy o 15.00.

 

Atrakcją ma być także syntetyczne lodowisko, które przygotuje sponsor przedsięwzięcia. Grzegorz Roszkowski z firmy sponsorującej lodowisko powiedział, że powstanie obiekt o wymiarach 10 na 16 metrów. Będzie to tzw. syntetyczne lodowisko, z którego będzie można korzystać bez względu na warunki atmosferyczne. Będzie też działać wypożyczalnia łyżew.

 

3 grudnia Białystok odwiedzi Mikołaj z Rovaniemi w Laponii, który przyjeżdża od kilku lat na zaproszenie władz miasta i honorowego konsula Finlandii w Białymstoku Andrzeja Parafiniuka. Parafiniuk powiedział, że będzie to jedenasta wizyta tego Mikołaja w Białymstoku. Spotka się on z chorymi dziećmi, które są pacjentami onkologicznymi, ale też są z niepełnosprawnościami. "Mnóstwo spotkań, będzie on bardzo zajęty, a kulminacją będzie spotkanie z mieszkańcami" - powiedział Parafiniuk.

 

Wiceprezydent Rafał Rudnicki podkreślił, że wszystkie działania w ramach jarmarku świątecznego służą temu, aby miejsce gdzie się on będzie się odbywać i przedświąteczny czas był atrakcyjny dla mieszkańców, aby miło spędzali tam czas i przygotowywali się do świąt Bożego Narodzenia. (PAP)

 

autorka: Izabela Próchnicka

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv