Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w czwartek w porannym komunikacie, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. "Na sieci dróg pracuje 476 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania" - przekazała.
Lokalna śliskość lub błoto pośniegowe występuje w woj. podlaskim na dk 16 odc. Augustów – Ogrodniki, dk 8 odc. Augustów – Raczki, dk S61 odc. Suwałki – Raczki; Szczuczyn – Kisielnica, dk 64 odc. Jeżewo Stare – Łomża, dk 63 odc. Wincenta – Kisielnica, dk 58 odc. Szczuczyn – granica województwa, dk 61 odc. Łomża – Kisielnica
W woj. warmińsko-mazurskim kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność z powodu śliskości nawierzchni na dk 65 odc. Gołdap – Ełk, dk 51 odc. Olsztyn – granica państwa.
Natomiast w woj. pomorskim lokalna śliskość lub błoto pośniegowe są na: dk 91 odc. Gdańsk – Czarlin, a w Mazowieckim na: dk 53 odc. Ostrołęka – Myszyniec, dk 61 odc. Ostrołęka – Różan, dk 60 odc. Różan – Ulasek.
Śnieg z deszczem i śnieg padają woj: podlaskim, warmińsko–mazurskim, pomorskim oraz mazowieckim. Opady deszczu, mżawka występuje w całym woj. podlaskim.
GDDKiA przekazała, że w dzień w północno-wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu Gdańskim będzie zachmurzenie całkowite i opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 8 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu, na obszarach podgórskich i miejscami na pojezierzach pomorskich oraz w centrum deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. W górach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Przejściowo w północno-wschodniej połowie kraju możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.
Temperatura maksymalna na północnym wschodzie oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej od -7 st. C do -2 st. C, na pozostałym obszarze od 1 st. C miejscami na Mazowszu, około 3 st. C na Kujawach i Podhalu do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej i m.in. w Małopolsce do 9 st. C na Dolnym Śląsku.
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na południu i zachodzie w porywach do 65 km/h, na północnym wschodzie wschodni i północno-wschodni, na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 100 km/h, w Sudetach do 130 km/h; wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.
(PAP)