wtorek, 27 luty 2024 14:05

PiS: Ministerstwo Rolnictwa utajniło dokumenty dot. rozmów ze stroną ukraińską

Ministerstwo Rolnictwa postanowiło utajnić dokumenty dotyczące rozmów ze stroną ukraińską ws. rozwiązania kryzysu, który dotyka polskich rolników - oświadczyli we wtorek politycy PiS, którzy udali się do resortu z kontrolą poselską.

Politycy PiS - szef klubu Mariusz Błaszczak oraz posłowie: Paweł Jabłoński i Waldemar Buda udali się we wtorek z kontrolą poselską do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak zapowiedzieli, chcieli sprawdzić, czy minister rolnictwa Czesław Siekierski podjął rozmowy ze stroną ukraińską w sprawie rozwiązania kryzysu, który dotyka polskich rolników.

 

Jednak - jak poinformowali w krótkim nagraniu umieszczonym na platformie X - Ministerstwo Rolnictwo postanowiło utajnić dokumenty dotyczące rozmów ze stroną ukraińską.

 

Buda w zamieszczonym nagraniu przekazał, że po dwóch godzinach przygotowywania dokumentów "okazało się, że minister (Siekierski) podjął decyzję o ich utajnieniu". Jabłoński stwierdził, że wspomniane dokumenty były jawne i "nagle, kiedy politycy PiS przyszli do ministerstwa, stały się tajne".

 

Błaszczak relacjonował, że najpierw zostali przyjęcie przez dwóch wiceministrów, następnie udali się do odpowiedniego departamentu, gdzie poproszono ich o poczekanie na dokumenty. "W końcu usłyszeliśmy, że zostały objęte klauzulą niejawności" - powiedział Błaszczak.

 

Zarzucił Siekierskiemu, że próbuje utrudnić przeprowadzenie kontroli poselskiej.

 

W Polsce i Europie trwają protesty rolników. Postulaty polskich rolników to m.in. konieczność uproszczenia i ograniczenia wymogów Zielonego Ładu; ograniczenie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz poprawa opłacalności produkcji rolnej. We wtorek rolnicy protestują w Warszawie, domagają się realizacji swoich postulatów; chodzi m.in. o konieczność uproszczenia i ograniczenia wymogów Zielonego Ładu; ograniczenie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz poprawę opłacalności produkcji rolnej.

(PAP)

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv