środa, 28 luty 2024 14:38

Certyfikaty na zakończenie kursu gry w szachy [Zdjęcia]

Trwał 72 godziny. Uczestniczyło w nim 10 nauczycielek z gminy Sokółka. Mowa o kursie gry w szachy, który został zorganizowany przez Akademię Sportów Umysłowych Sokółka przy wsparciu Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej.

– Jesteście pionierkami gry w szachy w naszej gminie, które teraz będą uczyły tej gry najmłodszych mieszkańców – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas podsumowania kursu, które zorganizowano w poniedziałek 26 lutego 2024 roku w Urzędzie Miejskim w Sokółce .

Uczestniczki kursu otrzymały od Pani Burmistrz certyfikaty wystawione przez Polski Związek Szachowy z zakresu metodyki nauczania gry w szachy.

– Solidnie przepracowaliśmy materiał szkoleniowy. Certyfikaty potwierdzają posiadanie wiedzy oraz umiejętności do prowadzenia zajęć szachowych dla początkujących w oddziałach przedszkolnych i szkołach podstawowych. Dzięki decyzji Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej, takie lekcje będą prowadzone od tego semestru we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Sokółka – poinformował Prezes Zarządu Akademii Sportów Umysłowych Sokółka Józef Bochenko. To właśnie Pan Józef prowadził zajęcia w ramach kursu.

Uczestniczkom kursu pogratulowali: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcami Adamem Kowalczukiem oraz Adamem Juchnikiem.

– Nauczycielom, dzieciom i rodzicom życzymy wspaniałej przygody w wyprawie do królewskiej krainy szachów, dużo pozytywnych wrażeń i sukcesów na szachownicach krajowych i międzynarodowych – podkreślił Józef Bochenko.

Źródło: sokolka.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv