środa, 10 lipiec 2024 11:00

Bądź czujny! Uważaj na oszustów wyłudzających kody BLIK

Mimo ostrzeżeń i apeli wciąż dochodzi do wyłudzeń kodów BLIK. Przestępcy, próbując wyciągnąć od nas pieniądze, podszywają się za naszych znajomych i proszą o szybką pożyczkę. Tłumacząc się, że to właśnie teraz brakuje im środków i zwrócą je w najbliższym czasie. Żeby nie stać się ich ofiarą, zawsze warto zadzwonić i porozmawiać o tym, czy naprawdę znajomy potrzebuje naszej pomocy i pieniędzy.

Mimo ostrzeżeń i apeli wciąż dochodzi do wyłudzeń kodów BLIK. Przestępcy, chcąc wyciągnąć od nas pieniądze, podszywają się za naszych znajomych. Przez wiadomość na komunikatorze internetowym proszą o szybką pożyczkę i wygenerowanie kodu BLIK. Tłumaczą, że to właśnie teraz brakuje im środków i zwrócą je w najbliższym czasie.

O tym, jak działają oszuści, przekonała się mieszkanka powiatu sokólskiego. Na jej komunikator włamali się oszuści, którzy kontaktowali się z jej znajomymi i prosili o pożyczenie pieniędzy. Niestety, jedna z osób uwierzyła w historię przestępców. Myśląc, że pomaga znajomej w opłacie za zakupy, wygenerowała kod BLIK i dokonała opłaty. Kobieta straciła w ten sposób 700 złotych.

Aby nie paść ofiarą oszustów radzimy:

- weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę. Najpierw skontaktujmy się z nimi telefonicznie i upewnijmy się, czy faktycznie to oni potrzebują tego rodzaju pomocy,

- nie kierujmy się pośpiechem, lecz zdrowym rozsądkiem,

- pamiętajmy również o stosowaniu silnych haseł, które zawierają małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne,

- dodatkową ochroną naszego konta może być dwuskładnikowe uwierzytelnienie. Wybierając pytania bezpieczeństwa wybierzmy hasło trudne do odgadnięcia, na które tylko my znamy odpowiedź. Pamiętajmy również o tym, aby nigdy nie zapisywać hasła w przeglądarce internetowe.

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv