„W serwisie znajdują się ogłoszenia wykonań zastępczych robót budowlanych i opracowań technicznych. Osoby indywidualne, firmy, wykonawcy robót budowlanych po zarejestrowaniu się w serwisie mogą wygodnie wyszukać ogłoszenia, a także złożyć ofertę. Atutem serwisu jest możliwość śledzenia na bieżąco statusu złożonej oferty. Warto zatem odwiedzać stronę częściej” - mówi Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Ogłoszenia dotyczą takich prac jak na przykład:
- rozbiórek częściowych i całościowych,
- sporządzania ocen technicznych i ekspertyz,
- usunięć nieprawidłowości.
Ułatwienie pracy dla organów
Organy AAB i NB stosują wykonanie zastępcze i szukają do niego wykonawcy, gdy inwestor, właściciel lub zarządca obiektu budowlanego nie wykonuje obowiązku rozbiórki całości lub części obiektu, robót albo przedłożenia ocen lub ekspertyz technicznych.
„Dzięki serwisowi można szybciej znaleźć wykonawcę do realizacji wykonań zastępczych, co dla sprawnego działania organów nadzoru budowlanego ma ogromne znaczenie. Dla firm z sektora budowlanego to łatwiejszy dostęp do nowych zleceń z całego kraju” - dodaje Dorota Cabańska.
Serwis pozwala na:
- przyśpieszenie i skrócenie procedury poszukiwania wykonawcy do realizacji wykonań zastępczych,
- poszerzenie zasięgu ogłoszeń, które dotychczas trafiały lokalnie do wąskiego grona odbiorców,
- zachęcenie wykonawców działających w obrębie całego kraju do realizacji wykonań zastępczych na danym terenie,
- zwiększenie konkurencyjności cenowej ofert.
Bezpieczniejsza okolica
Serwis eWykonania Zastępcze zwiększa zasięg i szansę na znalezienie wykonawcy. Dzięki temu organy mogą szybciej usunąć potencjalne zagrożenie lub pozbyć się uciążliwości związanej z obiektem budowlanym, który wymaga naprawy, czy rozbiórki.
Jest to korzyść dla lokalnej społeczności. Sprawne usunięcie zagrożenia wpływa na poprawę bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu takiego obiektu.
Więcej na stronie: e-wykonaniazastepcze.gunb.gov.pl
Źródło informacji: Główny Urząd Nadzoru Budowlanego