środa, 22 lipiec 2015 14:52

Biblioteka Plenerowa - Urodziny Czerwonego Kapturka [Zdjęcia]

Wczoraj odbyło się trzecie wakacyjne spotkanie w Plenerowej Bibliotece. Po raz kolejny trawnik przed siedzibą Biblioteki Publicznej w Sokółce zamienił się w plac zabaw dla dzieci.

Tym razem zaprosiliśmy najmłodszych na imprezę urodzinową Czerwonego Kapturka. 

Urodziny rozpoczęły się spotkaniem z sierżant sztabowym Joanną Kłos z Zespołu do Spraw Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Tematem rozmowy było bezpieczne spędzanie czasu nad wodą z cyklu „Bezpieczne wakacje”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i ochoczo włączyły się do dyskusji.

Na urodzinowym przyjęciu Czerwonego Kapturka pojawiły się zwierzątka z całego lasu w postaci dzieci z maskami przygotowanymi przez bibliotekarki. Goście brali udział w wielu grach i zabawach sprawnościowych. Największą frajdę miały dzieci, goniąc Czerwonego Kapturka, w celu zdobycia nagrody z jej koszyka.

W ramach odpoczynku po bojach sprawnościowych została przeczytana bajka z trójwymiarowej książeczki o Czerwonym Kapturku.
Miłą niespodzianką było zaczarowane pudełeczko, które zamieniło wrzucane do niego kolorowe kwiatki na cukierki. Długa kolejka po raz kolejny ustawiła się do pani Justyny Taudul, która tworzyła fantazyjne wzory na buziach dzieci. Uatrakcyjnieniem przyjęcia była możliwość zrobienia zdjęć w fotobudkach przygotowanych specjalnie na ten dzień przez bibliotekarki.

Urodziny zakończyły się ozdobieniem tortu dla Czerwonego Kapturka, który teraz znajduje się w wypożyczalni biblioteki i cieszy oczy naszych czytelników.

W rolę animatorek wcieliły się bibliotekarki: Joanna Bienasz, Katarzyna Bułkowska i Jadwiga Słoma.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Katarzyny Bułkowskiej z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv