środa, 29 lipiec 2015 11:11

Nowy innowacyjny program "Lekkoatletyka dla każdego"

Polski Związek Lekkiej Atletyki otrzyma od Zarządu Województwa Podlaskiego 70 tys. zł na program upowszechniania lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Do programu zgłoszono m.in. Suchowolę.

Program pn.: ”Lekkoatletyka dla każdego” to innowacyjna formuła opracowana przez trenerów i menadżerów lekkiej atletyki. Ideą programu jest prowadzenie systematycznych zajęć pozalekcyjnych z dziećmi z klas IV-VI oraz organizacja imprez sportowych dla dzieci klas młodszych. W ramach projektu szkolić się też mają nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego. Celem jest popularyzacja sportu, w tym przede wszystkim lekkiej atletyki jako dyscypliny zapewniającej harmonijny rozwój. To także sposób na identyfikację sportowych talentów i wstępne szkolenie uzdolnionych dzieci i młodzieży. Zajęcia będą się odbywać na obiektach sportowych udostępnionych w ramach porozumień między samorządami lokalnymi a Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Do programu zostały zgłoszone: Białystok, Suwałki, Augustów, Łomża, Grajewo, Hajnówka, Ciechanowiec, Sejny, Siemiatycze, Choroszcz, Bielsk Podlaski, Mońki i Suchowola.

Źródło informacji: www.wrotapodlasia.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv