niedziela, 18 styczeń 2026 10:54

Dni otwarte KSeF w urzędach skarbowych

W styczniu 2026 roku urzędy skarbowe w całej Polsce zapraszają na dni otwarte poświęcone Krajowemu Systemowi e-Faktur (KSeF). Wydarzenia te zostały zaplanowane z myślą o osobach, które chcą w przystępny sposób zapoznać się z zasadami funkcjonowania nowego systemu.

 

W dniach 24 i 25 stycznia (sobota–niedziela) oraz 31 stycznia 2026 r. (sobota) we wszystkich urzędach skarbowych (z wyjątkiem urzędów wyspecjalizowanych) odbędą się dni otwarte dotyczące KSeF.

W godzinach 9:00–15:00 zainteresowani będą mogli spotkać się z ekspertami KSeF, uzyskać indywidualne wyjaśnienia, zadać pytania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z korzystaniem z systemu.

Dni otwarte zaplanowano w dni wolne od pracy, aby jak najszersze grono podatników mogło skorzystać z konsultacji.

 

Dodatkowo, w dniach 26–30 stycznia 2026 r., urzędy skarbowe (z wyjątkiem wyspecjalizowanych) będą czynne do godziny 20:00.

W tym czasie dyżurujący pracownicy udzielą informacji na temat KSeF oraz wskażą najważniejsze działania, jakie należy podjąć, aby odpowiednio przygotować się do wdrożenia systemu

„Środy z KSeF – KSeF w pigułce”

Niezależnie od dni otwartych, do 11 lutego 2026 r. w jednostkach Krajowej Administracji Skarbowej w całym kraju realizowany jest cykl spotkań edukacyjnych „Środy z KSeF – KSeF w pigułce”.

Szkolenia odbywają się w każdą środę:

  • w izbach administracji skarbowej – w formie szkoleń online w godzinach 10:00–12:00 oraz 14:00–16:00,
  • w urzędach skarbowych (z wyjątkiem wyspecjalizowanych) – w formie spotkań stacjonarnych w godzinach 10:00–12:00.

Program szkoleń został opracowany jako syntetyczne podsumowanie najważniejszych zagadnień omawianych podczas wcześniejszych edycji. Dzięki temu zarówno osoby, które nie uczestniczyły wcześniej w szkoleniach, jak i te chcące uporządkować swoją wiedzę, mogą w krótkim czasie zdobyć kluczowe informacje.

Zakres tematyczny obejmuje m.in.:

  • czym jest KSeF i kogo dotyczy,
  • najważniejsze terminy, obowiązki oraz wyłączenia,
  • zasady uzyskiwania dostępu do KSeF i nadawania uprawnień,
  • tokeny i certyfikaty KSeF,
  • bezpłatne narzędzia udostępniane przez Ministerstwo Finansów,
  • przygotowanie firmy do korzystania z KSeF.

Każde szkolenie realizowane jest według jednolitego programu, co zapewnia spójny i uporządkowany przekaz wiedzy.

Kontakt


POWIATOWY DOM KULTURY W SOKÓŁCE
ul. Adama Mickiewicza 11 
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 388681522
NIP: 5451823249

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv