poniedziałek, 24 sierpień 2015 13:21

Spotkanie z mieszkańcami osiedla Broniewskiego [Zdjęcia]

W piątek 21 sierpnia w pizzerii „Biesiada” przy ulicy Broniewskiego odbyło się spotkanie ws. wysypiska w Karczach. Inicjatorami spotkania byli radni Antoni Cydzik i Marek Awdziej oraz przewodnicząca Rady Osiedla Helena Miszkin.

Kilkanaście osób zebrało się, aby porozmawiać o sytuacji panującej na wysypisku śmieci. Na początku uczestnikom spotkania został zaprezentowany film zrealizowany przez naszą telewizję.

Następnie głos zabrał przewodniczący Specjalnej Komisji ds. Karcz, Marek Awdziej. Przedstawił on aktualną sytuację jaka panuje na wysypisku oraz wyniki kontroli przeprowadzonej przez WIOŚ. Wspomniał o licznych naruszeniach, które miały miejsce na tamtym terenie i zabezpieczonych materiałach dowodowych.

Zebrani mieszkańcy pytali o to: kto jest odpowiedzialny za lata zaniedbań; dlaczego na składowisko przyjeżdżają śmieci z całej Polski, pomimo obowiązującego zakazu; komu Burmistrz Sokółki ma wypowiedzieć umowę oraz kto jest właścicielem wysypiska.

Przewodniczący Specjalnej Komisji ds. Karcz zapewnił mieszkańców, że najpóźniej do 3 września, żadna ciężarówka z odpadami nie wjedzie na teren składowiska. Radni poprosili również mieszkańców, aby uczestniczyli oni w Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej, która zwołana została na dzisiaj na godzinę 15:30 w kawiarni „Lira”. Będzie ona dotyczyć wyłącznie sprawy wysypiska w Karczach.

Marek Awdziej zadeklarował również, że będą zbierane podpisy pod referendum o odwołanie Rady Miejskiej i Burmistrz Sokółki, jeżeli nie wypowie ona umów dzierżawy spółkom zarządzającym wysypiskiem.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv