• 1


 

poniedziałek, 22 wrzesień 2014 09:43

Pamięć o Bitwie Niemeńskiej [FOTO]

Na uroczyste obchody 94.rocznicy Bitwy Niemeńskiej, pod pomnik Józefa Piłsudskiego, przybyli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, instytucji, poczty sztandarowe szkół i mieszkańcy. Symbolicznie zakończono również I Sztafetę Niepodległości, która w sobotę rano wyruszyła właśnie z tego miejsca.

 

 

O wydarzeniach z września 1920 roku, poległych żołnierzach walczących za Ojczyznę i ich znaczeniu dla niepodległości, przypomnieli w swoich przemówieniach: Burmistrz Stanisław Małachwiej, Starosta Sokólski Franciszek Budrowski, posłowie: Jarosław Zieliński i Dariusz Piontkowski oraz por. Zbigniew Ciekański ze Stowarzyszenia Miłośników Historii z Łabowej k. Nowego Sącza.

Po przemówieniach wszyscy zebrani na uroczystościach, wzięli udział w Apelu Poległych. Kwiaty i wieńce pod pomnikiem Marszałka, złożyły delegacje m.in.: z Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, uczestnicy Motocyklowego Rajdu Katyńskiego i kibicie KS Sokół. Na zakończenie uroczystości wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta oraz mażoretki z Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Tuż po obchodach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, w kinie „Sokół” odbyło się spotkanie z zaproszonymi do Sokółki członkami Sekcji Rekonstrukcji Historycznej I Pułku Strzelców Podhalańskich ze Stowarzyszenia Miłośników Historii z Łabowej. Przypomnieli oni m.in. historię pułku oraz zaprezentowali elementy uzbrojenia.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv