piątek, 15 maj 2026 12:41

Mundurowi znów pokazali wielkie serca. Akcja krwiodawstwa w POSG

Funkcjonariusze i pracownicy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udowodnili, że pomaganie mają we krwi. W ramach akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Na Straży Życia” zebrano ponad 27 litrów tego bezcennego daru.

 

W środę, 14 maja 2026 roku, na terenie Komendy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku gościł zespół Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Białegostoku. Do udziału w akcji zgłosiło się wielu funkcjonariuszy i pracowników oddziału, a krew oddało łącznie 60 osób.

Akcja honorowego krwiodawstwa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i na stałe wpisała się w kalendarz inicjatyw organizowanych przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Jej celem jest nie tylko pomoc potrzebującym, ale również integracja osób, które poprzez oddawanie krwi ratują zdrowie i życie innych.

Tegoroczne wydarzenie było także elementem obchodów 35. rocznicy powołania Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Podlaski Oddział Straży Granicznej

Kontakt


POWIATOWY DOM KULTURY W SOKÓŁCE
ul. Adama Mickiewicza 11 
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 388681522
NIP: 5451823249

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv