• 1


 

poniedziałek, 22 wrzesień 2014 09:50

Strażacka niedziela w Starej Kamionce [FOTO]

W niedzielne popołudnie, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kamionce zaprosiła wszystkich mieszkańców powiatu do wspólnej zabawy. Przy remizie zorganizowano imprezę edukacyjno-sportową. Atrakcji nie brakowało!

 

 

 

Rozpoczęto od zawodów strażackich, do których przystąpiły jednostki OSP z: Zubrzycy Wielkiej, Szudziałowa, Starej Kamionki i Starej Rozedranki. Drużyny zmagały się w konkurencji ćwiczenie bojowe. Każda z jednostek miała dwa podejścia do zadania. Liczył się czas i poprawność wykonania ćwiczenia. Najlepsza na tych zawodach okazała się jednostka z Zubrzycy Wielkiej z czasem 33,07 sekundy. Drugie miejsce wywalczyła Stara Kamionka (38,78 sek.). Jako trzeci byli strażacy z Szudziałowo (44,87 sek.). Wyróżniono również OSP ze Starej Rozedranki (52,88 sek.). Dodatkową atrakcją był występ, w tej samej konkurencji, Młodzieżowej Drużyny OSP z Zubrzycy Wielkiej. Przy niewielkiej pomocy starszych kolegów, zadanie wykonali w 57,47 sekundy.

Kolejnym punktem imprezy był konkurs z wiedzy ratownictwa medycznego i wiedzy przeciwpożarowej. Do udziału zaproszono dzieci. Zgłosiło się 14 chętnych. W pierwszej kategorii (wiedza z zakresu ratownictwa medycznego) najlepsi okazali się: Szymon Woronowicz, Michał Matuk, Łukasz Pietrasz i Jakub Sawicki. Największą wiedzą przeciwpożarową pochwalili się: Tomasz Wróblewski i Bartek Matuk. Nagrody w konkursie wiedzy, maskotkę wiewiórkę – strażaka i piłkę, ufundował Urząd Marszałkowski.

Zainteresowaniem cieszył się także pokaz z zakresu ratownictwa drogowego, w wykonaniu strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce. Oprócz prezentacji omówiono również poszczególne etapy działań w przypadku wypadku drogowego, czyli: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie pojazdu (m.in. wyłączenie stacyjki i akumulatora, sprawdzenie czy nie doszło do wycieku oleju itp.) oraz uwalnianie osób poszkodowanych w wypadku.

Na imprezę do Starej Kamionki zjechali goście, jak: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko czy Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce Wacław Greś. Nie zabrakło oczywiście gospodarza – Naczelnika OSP w Starej Kamionce Jarosława Panasiuka.

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv