poniedziałek, 31 sierpień 2015 08:52

Międzypokoleniowy projekt w Sokółce

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce od czerwca b.r. realizuje projekt „Między nami Kobietami”. To próba budowania najnowszej historii Sokółki i województwa podlaskiego poprzez historie jego mieszkanek tzw. „bohaterek dnia codziennego” z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego Ziemi Sokólskiej.

 

W projekcie bierze udział 10 młodych Sokółczanek i 10 seniorek z Sokółki. Zaczęliśmy od wspólnych warsztatów integracyjno-kulinarnych. W dalszym etapie uczestniczki wykonają fotografie inspirowane własnymi, codziennymi czynnościami, związanymi z rolą kobiety. Fotografie te następnie staną się inspiracją do serii rysunków, które posłużą kobietom jako wzory do makatek. Dodatkowo sięgniemy do słowa pisanego, odbędą się warsztaty pisarskie pod okiem sokólskich poetek. Działania te będą miały na celu przygotowanie uczestniczek do najważniejszego etapu projektu – stworzenia cyklu tekstów, z których wyłonią się portrety współczesnych mieszkanek Sokółki. Teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej Stowarzyszenia UTW w Sokółce oraz w broszurce o projekcie.
Działanie zakończy się wspólną wystawą w listopadzie bieżącego roku, podczas której zaprezentowane zostaną makatki, fotografie oraz powstałe na ich podstawie rysunki oraz teksty.

Projekt "Między nami kobietami" jest realizowany przy wsparciu finansowym
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego


Pierwsze spotkanie po wakacjach 3 września 2015- czwartek  godz. 16. Plac Kościuszki 26

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv