• 1
  • 2
  • 3

  

piątek, 11 wrzesień 2015 14:04

Prezydent RP w Bohonikach i Suchowoli [Zdjęcia]

Wczoraj po południu Prezydent spotkał się z przedstawicielami społeczności tatarskiej w Bohonikach. Odwiedził Meczet będący Pomnikiem Historii, jedną z dwóch drewnianych zabytkowych świątyń muzułmańskich w Polsce. Ostatnim punktem wizyty Pana Prezydenta w powiecie sokólskim było złożenie kwiatów na grobie śp. Marianny Popiełuszko, matki bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli: Posłowie i Senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, Radni Powiatowi i pozostałych szczebli samorządowych, Burmistrzowie i Wójtowie, kierownicy jednostek organizacyjnych, powiatowych służb i inspekcji, komendanci służb mundurowych, poczty sztandarowe oraz Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Suchowoli pod batutą Jerzego Zdanowicza.

Na pamiątkę pobytu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy na terenie powiatu sokólskiego Starosta Sokólski Piotr Rećko wręczył Panu Prezydentowi obraz przedstawiający Kościół Kolegiacki p.w. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, w którym w październiku 2008 r. miało miejsce wydarzenie eucharystyczne oraz medal okolicznościowy, który wykonany został z brązu patynowanego w kształcie koła. Na awersie widnieje napis „Powiat Sokólski” wraz z herbem Powiatu Sokólskiego, który ustanowiony został Uchwałą Nr XXXIV/255/05 Rady Powiatu Sokólskiego z dnia 25 listopada 2005 r. Herb ukazuje sokoła z rozłożonymi skrzydłami, z głową obróconą w lewo i dzwonkiem u lewej nogi. Na rewersie medalu widnieje mapa Powiatu Sokólskiego z zaznaczonymi granicami administracyjnymi poszczególnych gmin, a wzdłuż krawędzi ich nazwy.

Starosta Sokólski w imieniu Prezesa Piotra Karola Bujnickiego oraz pracowników Stowarzyszenia LGD Szlak Tatarski na pamiątkę pobytu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Bohonikach wręczył szablę oficerską wzór 1934. Szabla jest symbolem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski.

     Informacje i zdjęcia: sokolka-powiat.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.