czwartek, 17 wrzesień 2015 09:13

Komisja Rewizyjna rozpatrzyła skargi na dyrektora ZGKiM [Zdjęcia]

Wczoraj na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej radni głosowali nad zasadnością skarg na dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sokółce Antoniego Jackiewicza.

Tylko jeden wniosek został przyjęty jako zasadny. Skarga dotyczyła zwrotu nienależnie pobranych 2 100 zł czynszu.

Drugi z wniosków dotyczył kiosków handlowych na sokólskim ryneczku. Skarga jednej z pań dotyczyła nie wydania pozwolenia na postawienie pawilonu handlowego na ryneczku w centrum miasta. Kobieta zarzuciła dyrektorowi nie wydanie pozwolenia na postawienie w tym miejscu blaszaka, pomimo że inne już tam stały.Komisja ustaliła, że kioski nie związane stale z gruntem mogą stać po uzyskaniu pozwolenia od konserwatora zabytków i zgłoszenia budowlanego, ale tylko na okres 120 dni. Po tym okresie kioski muszą być usunięte. Dyrektor wyjaśnił, że w czasie składania wniosku obowiązywały inne przepisy, które nie pozwalały na ustawienie takich kiosków. Z tym stwierdzeniem nie zgodził się Przewodniczący Komisji Rewizyjnej mówiąc, że prawo budowlane nie zmieniło się w tym zakresie. Wniosek został uznany za niezasadny.

Kolejna skarga dotyczyła przydziału mieszkania. Również ten wniosek został oddalony.

Następny wniosek dotyczył błędu w kosztorysie. Skarżący uważał, że przy remoncie używano starych cegieł, a w kosztorysie widniały nowe. Po wyjaśnieniu przez dyrektora ZGKiM, że stare cegły zostały użyte wraz z nowymi, skarga została uznana za nieuzasadnioną.

Ostatni wniosek został tylko poddany pod głosowanie, ponieważ był już przedyskutowany na poprzedniej komisji. Dotyczył niejasności w przyznaniu lokalu komunalnego. Radni oddalili skargę, gdyż uznali ją za bezzasadną.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv