poniedziałek, 21 wrzesień 2015 09:25

Na "Tatarskim Szlaku" w Krynkach [Zdjęcia]

Wczoraj w Krynkach odbył się drugi w historii tej miejscowości wyścig z cyklu Maratony Kresowe pod patronatem Starosty Sokólskiego.

W wyścigu wystartowało ponad 400 zawodników, m.in. z: Białorusi, Litwy, Ukrainy i różnych rejonów Polski – Chełm, Sokółka, Białystok, Suwałki. Trasa wyścigu przebiegała w dużym stopniu przez Obszar Chronionego Krajobrazu – Wzgórza Sokólskie, teren częściowo porośnięty lasami z rozległymi, położonymi w dolinach łąkami. Kolarze startowali na trzech dystansach: Mini 8,5 km, Półmaraton 36 km i Maraton 69 km. Walka była zacięta, nie obyło się również bez drobnych kontuzji. W wyścigu wystartował znany wszystkim Sokółczanom Piotr Kirpsza, o czym wspomniał Mirosław Barej, organizator wyścigu:

„Bardzo cieszymy się ze jednym z najszybszych był Piotr Kirpsza z Sokółki reprezentujący drużynę Sprint SBR Bank Team, drugie miejsce zajął Sarunas Pacevicius z Kowna na Litwie, który jest numerem 1 od kilku sezonów. O ostatecznej kolejności decydowały centymetry a nawet milimetry, bo na czas to się przełożyło na 0,0037 to bardzo minimalna różnica. Wśród Pań zwyciężyła Silvija Latozaite z Kowna. Co ciekawe obydwoje ci zawodnicy mimo, że z Kowna z Litwy reprezentują polską drużynę Sprint SBR Bank Team.”

Podczas wyścigu czas umilił występ zespołu Exit z Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach. Atrakcją dla dzieci oprócz startu w Mikro wyścigu było np. malowanie twarzy. Na zakończenie wyścigu Starosta Sokólski Piotr Rećko, Przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego - Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Kolarskiego Franciszek Budrowski, Wicestarosta Jerzy Białomyzy, Radna Powiatu Sokólskiego Bożena Jolanta Jelska-Jaroś, Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska oraz Przewodniczący Rady Miasta Józef Czarniecki wręczyli zwycięzcom nagrody, medale, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Miłą niespodzianką ze strony organizatorów było przyznanie medali ”Przyjaciel Maratonu” osobom i instytucjom, które wsparły Międzynarodowy Maraton Kresowy MTB „Na Tatarskim Szlaku” w Krynkach.

Maraton Kresowy w Krynkach odbył się m.in. dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Informacje i zdjęcia: www.sokolka-powiat.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv