piątek, 02 październik 2015 09:34

I Regionalna Aukcja Bydła Mięsnego w Janowie [Zdjęcia]

W czwartek w Janowie odbyła się I Regionalna Aukcja Bydła Mięsnego. Dotyczyła jałówek hodowlanych, jałówek i byczków na opas w wadze 200-300 kg.

Przedsięwzięcie tego typu pozwoliło na zaprezentowanie możliwości podlaskich producentów, ale też uzyskanie potencjalnie wyższych cen za swoje zwierzęta. Regionalni hodowcy charakteryzują się bowiem posiadaniem stad o małej liczebności matek, podczas gdy w innych częściach Polski stada te są znacznie liczniejsze. Ma to bezpośredni wpływ na ceny uzyskiwane przez hodowców - więksi hodowcy uzyskują wyższe stawki. - czytamy na www.wrotapodlasia.pl.

Na aukcji pojawił się również Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko, który podkreślał, iż tego typu aukcje są bardzo potrzebne w naszym województwie. Wyraził przy tym nadzieję, że w przyszłości przedsięwzięcie to będzie mogło się bez przeszkód rozwijać dalej.

Aukcja odbywała się poprzez licytację. Była to pierwsza tak przeprowadzona forma sprzedaży w Polsce. W rekordowo krótkim czasie sprzedano wszystkie wystawione zwierzęta w ilości 141 sztuk – cena sprzedaży była wyższa niż cena wywoławcza. Równolegle w czasie trwania aukcji na auli szkoły odbyło się posiedzenie Podlaskiej Izby Rolniczej. - czytamy na stronie internetowej ZSR w Janowie.

Aukcja odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Organizatorem był Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego w Warszawie.

Zdjęcia: www.wrotapodlasia.pl

Zdj. tytułowe: zsrjanow.edu.pl

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv