piątek, 02 październik 2015 12:15

Przygotowują osiedlowe trawniki do zimy [Zdjęcia]

Dziś na Osiedlu Centrum w Sokółce, od rana można spotkać pracowników, zajmujących się pielęgnacją terenów zielonych przed blokami.

-Jest to standardowy proces. Firma, której zleciliśmy pielęgnację terenów zielonych przed naszymi blokami, przygotowuje teraz trawniki przed zimą. Wszystkie zgrabione podczas tych prac liście przekazują nam. Następnie my przekazujmy je do utylizacji. - mówi Michał Kułakowski ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Sokółce.

Mieszkańcy bloków, nie muszą się martwić o pielęgnację trawników przed blokami. Spółdzielnie i Wspólnoty mieszkaniowe zrobią to za nich.  Mieszkańcy domów jednorodzinnych muszą jednak zatroszczyć się o nie sami. Warto pamiętać o regularnym koszeniu i nawożeniu trawników, aby po zimie przywitał nas piękny zielony trawnik.

Jesienią do nawożenia stosuje się nawozy jesienne, które charakteryzują się małą zawartością bądź brakiem azotu, za to dużą ilością fosforu i potasu. Zadaniem fosforu jest stymulowanie wzrostu systemu korzeniowego, wpływa także na procesy życiowe wewnątrz rośliny, dzięki którym lepiej się ona przystosowuje do zimy. Potas zwiększa odporność na warunki stresowe – między innymi niską temperaturę. - czytamy na portalu wymarzonyogrod.pl.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv