piątek, 02 październik 2015 12:32

Komisja Założeń Planu w Nadleśnictwie Krynki [Zdjęcia]

Trwałość, odnawialność, zabezpieczenie wszystkich funkcji lasu to idea przyświecająca współczesnemu leśnictwu. 29 września w siedzibie Nadleśnictwa Krynki odbyło się spotkanie Komisji Założeń Planu tzw. KZP.

Narada zwoływana była przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych po wykonaniu prac przygotowawczych do Planu Urządzania Lasu w roku obowiązywania dotychczasowego planu. Podstawowym zadaniem KZP jest sformułowanie „Założeń do planu urządzenia lasu" oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko i obszarów Natura 2000". W dyskusji założeniowej  uczestniczyli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Biura Urządzania Lasu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, przedstawiciel Towarzystwa Ochrony Siedlisk „ProHabitat oraz Burmistrz miasta Krynki.                                                       

Tym samym rozpoczęły się  przygotowania do zarządzania dobrem jakim są lasy na kolejne dziesięciolecie. Zadanie bardzo odpowiedzialne, dlatego tak ważny był głos naukowców, doświadczonych leśników, przedstawicieli samorządów,  instytucji i organizacji zajmujących się ogólnie rzecz ujmując ochroną przyrody.

Informacje i zdjęcia: krynki.bialystok.lasy.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv