poniedziałek, 05 październik 2015 10:28

WEEKEND NA SPORTOWO: Sokół 1946 Sokółka wciąż niepokonany [Zdjęcia]

Tylko Sokół 1946 Sokółka wygrał swój mecz, reszta drużyn musiała przełknąć gorycz porażki lub podzielić się punktami. Sprawdź wyniki ostatnich weekendowych meczów.

Sokół 1946 Sokółka

Sokół 1946 po raz kolejny pokazał swoją wyższość w A klasie. Już po 10 minutach gry Sokółczanie prowadzili 1:0. Pod koniec pierwszej połowy doszło do przedziwnej sytuacji. Goście przejęli piłkę pod polem karnym i zawodnik Rospudy oddał strzał w kierunku bramki. Piłka szczęśliwie odbiła się od słupka, a jeden z zawodników Sokoła wybił ją z linii bramkowej. Początkowo sędzia nie uznał gola, ale po konsultancji z sędzią bocznym zmienił zdanie. Spotkało się to z oburzeniem gospodarzy. Przez cały mecz arbiter główny podjął jeszcze kilka innych wątpliwych dycyzji, dotyczących fauli. Po pierwszych 45 minutach zespół z Sokółki prowadził 3:1. W drugiej połowie naszym piłkarzom przyznano rzut karny, a jeden zawodnik z Filipowa musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki. Do wykonywania karnego podszedł Radosław Kabelis, który debiutował w barwach Sokoła 1946. Zdobył bramkę i zaliczył udany występ. Do końca meczu sokółczanie zdobyli jeszcze 3 gole. Ostatecznie potyczka zakończyła się wynikiem 7:1 dla gospodarzy. Swój debiut w nowym klubie zaliczył również Paweł Greś. Miejsce w tabeli Sokoła 1946 pozostaje bez zmian - I i komplet punktów.

Dąb Dąbrowa
Takiego szczęścia nie miał Dąb Dąbrowa Białostocka. Co prawda prowadził z Puszczą Hajnówka 1:0 po 20 minutach gry, jednak nie udało się utrzymać tego wyniku do końca meczu. Zawodnicy z Dąbrowy mieli sporo dogodnych sytuacji, jednak nie zdołali zamienić ich na bramkę. Gospodarze zaś zdobyli w tym czasie dwa gole i Dąb zakończył mecz przegraną 1:2.  Po 9 kolejkach Dąb ma 19 punktów i zajmuje 4 miejsce w tabeli IV ligi.

Szczypiorniak Dąbrowa

Kolejną porażkę zanotował Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Zawodnicy przystąpili do gry zmotywowani i przez pierwszą cześć meczu remisowali z liderem II ligi MKS Wieluń 8:8. Jednak w drugiej części spotkania stracili prowadzenie i mecz zakończył się porażką 16:23.

UM Krynki

W wyjazdowym meczu klasy okręgowej UM Krynki zremisował z vice liderem grupy Jasionem Jasionówka. Do przerwy goście prowadzili 2:1 i wydawało się, że zwodnicy z Krynek przywiozą do domu 3 punkty. To się jednak nie udało, bo kwadrans przed końcem gospodarze wyrównali. Remis w tym meczu można uznać za sprawiedliwy, ponieważ obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia bramki. Z 13 punktami na koncie UM Krynki zajmuje 5 miejsce w grupie.

Sudovia Szudziałowo

Sudovii Szudziałowo nie udało się chociażby zremisować z liderem grupy Spartą Augustów. Mecz zakończył się wysoką porażką piłkarzy z Szudziałowa 5:1. Sudovia po 8 meczach zajmuje 7 miejsce w klasie okręgowej.

Z pozostałych meczów:
Kora Korycin zremisowała 1:1 z Narew Choroszcz. Potyczka Pogranicza Kuźnica ze Skrą Wizna zakończyła się bezbramkowym wynikiem.