• 1
  • 2


 

piątek, 09 październik 2015 12:12

"Pomaluj mój świat na żółto" [Zdjęcia]

Stowarzyszenie Q-pomocy zorganizowało dziś happening przed kinem „Sokół”.

Happening miał na celu pokazanie i uświadomienie lokalnej społeczności, z jakimi trudnościami i barierami stykają się na co dzień osoby niepełnosprawne.

Akcja odbyła się pod hasłem „Pomaluj mój świat na żółto”. Dlaczego na żółto? Bo, jak powiedziała nam Prezes Q-pomocy Ewelina Bandzińska, kolor żółty oznacza: wysłuchaj mnie, porozmawiaj ze mną, spróbuj mnie zrozumieć, mam ci tyle do przekazania, nie chcę być sam, potrzebuję ciebie, aby móc z tobą rozmawiać, dzielić się wrażeniami.

Dzisiejsze wydarzenie to forma edukacji, ale i wspólnej zabawy. Swoje występy zaprezentowali podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Można było zapoznać się ze sprzętami, które ułatwiają codzienne życie osobom niewidzącym i niedowidzącym. Uczestnicy wspólnie udekorowali też „drzewo dobrych myśli”.

Stowarzyszenie wydało też specjalną ulotkę z podpowiedzią, jak zachować się w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. Czytamy m.in.:
„Kiedy spotkasz osobę z niepełnosprawnością, pamiętaj:
- jeżeli chcesz pomóc, zaproponuj pomoc i czekaj na zgodę,
- każdą osobę niepełnosprawną traktuj w indywidualny sposób,
- nie okazuj nadmiernego współczucia,
- nie chwytaj osoby poruszającej się o kulach lub lasce za rękę...”

„Pomaluj mój świat na żółto” to akcja przeprowadzona w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym PFRON „Każdy inny. Wszyscy równi”.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.