piątek, 16 październik 2015 15:25

Dzieciaki wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy [Film, Zdjęcia]

Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia, 16 października organizowany jest „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą "Restart a Heart". Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce w tym dniu już po raz trzeci przystąpiła do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

W  samo południe, przez pół godziny uczniowie kl. 0-VI, pracownicy szkoły oraz chętni rodzice  pokazali, że potrafią udzielić pierwszej pomocy. W rytm piosenki „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, na zmianę wykonywali  na 5 fantomach wdechy i uciski ratownicze w ramach akcji „Cała Polska Uczy Ratować - Bijemy rekord w resuscytacji!”.

- Przystąpiliśmy do zadania mając na uwadze fakt, że posiadanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy jest „na wagę życia”. Z pierwszą pomocą należy zapoznawać dzieci od najmłodszych lat. W naszej szkole staramy się to robić  systematycznie, przeprowadzając liczne szkolenia w ramach zajęć dydaktycznych (realizacja programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”), spotkań z rodzicami czy Dni Integracji Społeczności Szkolnej. - mówi Katarzyna Rabiczko, koordynatorka akcji w szkole.

Uczniowie również tym razem z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością podejmowali RKO.
Łącznie w akcji wzięły udział 82 osoby. W całej Polsce było ich dziś ponad 88 tysięcy. Rekord został pobity!

- Kartonowe apteczki (z WOŚP) wyposażone w wkłady (maseczka do wdechów, koc termiczny, bandaż), rękawiczki, startery play, ulotki (Zielony zawrót głowy, Konwencja praw dziecka, AHA)  przekazaliśmy rodzinom uczestniczącym w akcji oraz organizacjom, z którymi szkoła współpracuje. Podziękowanie kierujemy do uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomagam, bo lubię” za pomoc  w organizacji przedsięwzięcia. - dodaje pani Kasia.

Również nasza redakcja dziękuje Szkole Podstawowej w Starej Kamionce za przekazanie nam kilku kartonowych apteczek. Trafią one do naszych Czytelników. Niebawem na naszej stronie www.sokolka.tv ogłosimy konkurs, oczywiście związany z udzielaniem pierwszej pomocy! Zapraszamy!!!

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv